DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KARNAVAL İÇİN ELELE VERDİLER

Yayınlanma Tarihi :
KARNAVAL İÇİN ELELE VERDİLER

karnavalAdana’da bugün başlayan Portakal Çiçeği Karnavalı tam anlamıyla birlik bütünlük gösterisine sahne oldu. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü ile merkez ilçe belediye başkanları el ele tutuşarak, resmi açılışı yarın yapılacak 2’nci Nisanda Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılım çağrısı yaptı.
Portakal çiçeği kokusunun en yoğun hissedildiği günlerde renkli kutlamalara ve 84 ayrı etkinliğin yapalacağı karnavalla ilgili Sheraton Oteli’nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü, Seyhan Belediye Başkanı CHP’li Zeydan Karalar, Yüreğir Belediye Başkanı Ak Parti’li Mahmut Çelikcan, CHP’li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve Sarıçam Belediye Başkanı MHP’li Bilal Uludağ ile Karnaval Tertip Komitesi Başkanı ve Toyota CEO’su Ali Haydar Bozkurt katıldı.

Karnavalın 13 Nisan’a dek süreceğini belirten Ali Haydar Bozkurt, karnavalın kısa süre içerisinde tanıtım ve haberlerle 100 milyon kişiye ulaştığını söyledi. Karnavalın reklam değerinin 8 milyon doları aştığını aktaran Bozkurt, “Bu karnaval kimsenin değil, Adana halkının karnavalıdır. Başrolde Adanalılar vardır. Gönül birliğiyle yarın hep birlikte karnavalın tadını çıkaralım” dedi. Ali Haydar Bozkur’un önerisiyle, toplantıya katılan Vali Hüseyin Avni Coş ile farklı partilerden belediye başkanları ellerini birleştirip havaya kaldırarak birlik mesajı verdi.

Toplantıya katılan merkez ilçe belediye başkanları, karnavalın önemine değinerek herkesin karnavala katılmasını istedi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Adana için hepimizin biraraya gelmesi lazım. Söz konusu Adana ise birlikte olmalıyız” diye konuştu. Vali Hüseyin Avni Coş da, karnavalın sevgi, barış ve dostluk kavramlarıyla gerçekleştirildiğini vurguladı. Bu kavramların geniş kesimlere yansıtılmasında karnavalın önemli olduğunu bildiren Vali Coş, “Karnaval başladığında herkes kucaklaşarak suni ayrılıklar geride kaldı. Herkesin karnavalı olan etkinlikler de birlikte güzel vakitler geçirilecek” dedi.

Sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği karnavalda yarın Atatürk Parkı’nda saat 11.00’dan itibaren Atatürk Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi ‘Cadılar Dans Gösterisi’, Adana Balkan Boşnak Dostluk Derneği ‘Konser ve Folklor Gösterisi’ sunacak. Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği gün boyu ‘Balon Aktivitesi’ gerçekleştirecek. Gazipaşa Parkı’nda ise saat 11.00’dan itibaren Adana Zaman Mekan Kültür Sanat Grubu ‘Karnavalın Şiiri Ağaçta’, Yeni Duyum Özel Eğitim Merkezi ‘Kafkas Dans Gösterisi’, Yaşamla Dans Grubu ‘Dans Atölyesi’ etkinliklerine imza atacak. Şinasi Efendi Caddesi’nde saat 10.30’dan itibaren Yoga Ataşe ve Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi ‘Yoga Gösterisi’, Özel Akdeniz Okulları ‘Folklor Gösterisi’, Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi ‘Konser’, Türk Chopper ‘Motor Senfonisi’, Casa De Le Danza Dans Okulu ‘Tango Gösterisi’ etkinliklerini yapacak. Burada gün boyu Taş Devri Foto Çekim Platformu ve Portakal Çiçeği Fotoğraf Sergisi açık olacak. Gençlik Meydanı’nda ise saat 11.00’da My Academy ‘Konser ve Dans Gösterisi’, Yaşamla Dans ‘Dans Partisi’ gösterilerini sunacak.

Yarın Saat 14.30’da Galleria Otoparkı’nda ‘Motorize Şehir Turu’ için buluşulacak. Saat 17.00’da Gazipaşa Bulvarı’nda ‘Karnaval Korteji’ oluşturulacak. Saat 18.00’da Uğur Mumcu Meydanı’nda Karnaval Açılış Töreni gerçekleştirilecek. Burada pop müzik şarkıcısı Gökçe, konser verecek. Merkez Park’ta ise saat 21.00’da ÇDSO Çok Sesli Çocuk Korosu ve ÇDSO klasik müzik konseri verecek. Dilek fenerleri gökyüzüne bırakılacak. 13 Nisan’da da karnavalın kutlama noktaları olan Atatürk Parkı, Gazipaşa Parkı, Şinasi Efendi Caddesi, Gençlik Meydanı’nda dans, konser, gölge oyunu, balon aktivitesi, fotoğraf, bisiklet ve motosiklet gösterileri gün boyu devam edecek.

YORUM YAP