Gündem Adana

KARAOĞLAN DESTEĞİ

KARAOĞLAN DESTEĞİ
15 Mart 2014 - 13:55

sonercetinDaha evvel DSP’de siyaset yapmış bir grup DSP’li Soner Çetin’e destek olmak amacıyla geçtiğimiz aylarda CHP’ye geçmişlerdi. CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin için Doğal Parkta yaptıkları halk şöleninde de “Karaoğlan” sloganı atarak Soner Çetin’e destek oldular.  “Karaoğlan diye anılmak onurdur” diyen Çetin halkla birlikte halay çekti.

DÜRÜSTLÜĞÜN SEMBOLÜ

DSP’de siyaset yapmış bazı isimlerin Doğal Park’ta düzenledikleri tören şenlik havasında geçti. Adı anons edilince ‘Karaoğlan gelecek Çukurova gülecek” diye slogan atılması CHP Çukurova Belediye Başkan adayı Av. Soner Çetin için moral kaynağı oldu. Bülent Ecevit’in Türk siyasi hayatında derin izler bırakan çok önemli bir siyaset ve devlet adamı olduğunu vurgulayan Çetin, “Temiz ve dürüst siyasetin sembolü olan sayın Ecevit ‘Karaoğlan’ olarak anılıyordu. Aynı sıfatla anılmak benim için büyük bir onurdur” dedi.

TEMİZ SİYASETİN İSMİYDİ

Siyasette dürüst ve temiz kalabilmenin günümüz Türkiye’sinde çok daha önemli olduğunun altını çizen CHP Çukurova Belediye başkan adayı Av. Soner Çetin, “Ayakkabı kutularından çıkan milyon dolarlar, baba-oğul arasında geçtiği iddia edilen ‘parayı sıfırladın mı?’ içerikli konuşmalar, tapeler, kamyonlarla taşındığı söylenen yüz milyonlar birbiri ardına gündeme düşerken dürüst ve onurlu siyaset anlayışında ısrar etmek artık çok daha anlamlıdır” diye konuştu. Çetin konuşurken “Ak ak dediler paraları yediler” diye slogan atılması dikkat çekti.

SİYASET RANT İÇİN OLMAMALI

“Siyaset rant için değil, halkın çıkarı, refahının yükseltilmesi ve yaşamanın daha rahat hale getirilmesi için yapılmalıdır” diyen Soner Çetin, “Günümüzdeki Türk siyaset hayatında, dürüstlüğün sembolü Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu ülkede bir şeylerin değişmesi ve sayın Kılıçdaroğlu’nun Başbakan yapılması gerekiyor” dedi. Konuşmasının ardından Türk Bayrağı ile halkı selamlayan Çetin halaybaşı olarak halkla birlikte halay çekti. Coşkuyla oynayan Çetin halayda da ne denli usta olduğunu gösterdi.