Gündem Adana

“KARANLIK SÜRECİN TOHUMU”

“KARANLIK SÜRECİN TOHUMU”
09 Nisan 2014 - 15:24

turgay develiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yapılan saldırıyı kınayan Adana Milletvekili Turgay Develi,’ Bu saldırı, ülkemize gelecekteki yaşatılacak karanlık sürecin tohumlarıdır’ dedi.

Ana muhalefet Genel Başkanı’na, TBMM’de, bütün Türkiye’nin odaklandığı bir günde saldırılmasına dikkat çeken Turgay Develi yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi’nin açıklaması şöyle; ’ Bu bireysel, sıradan reoksiyer bir olay değil. Hem ülke olarak bizim hem de bizim gibi ülkelerde bu yumruk, gelecekte varılmak, yaratılmak istenen iklime ulaşmak için atılan tohum gibidir. Süreci terörize etmek, ana muhalefet parti liderinin bile demokrasimizin beşiği parlamento binasında saldırıya uğraması, yurttaşlarımızın ileride başına gelecek- getirilecek olayların işaret fişeği olabilir. Türkiye’nin bir bütün olarak istikrarsızlaştırılmasının kilometre taşı olarak kurgulanmış olabilir diye düşündüğüm bu saldırıya sıradan bir polisiye vaka olarak bakmak, bu yumruktan başlayarak gelecek ile ilgili mühendislik yapmak isteyenlere fırsat yaratır. Bu saldırı, ülkemize gelecekte yaşatılacak karanlık sürecin tohumu olabilir. Dikkatli olmalıyız.’