Gündem Adana

KARALAR’DAN SPONTANE MİTİNG

KARALAR’DAN SPONTANE MİTİNG
28 Mart 2014 - 11:19

ZEYDANCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana mitingi adeta gövde gösterisine dönüşürken büyük mitingin ardından bir mitingde Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) önünde gerçekleşti.

2 BİN KİŞİLİK MİNİ MİTİNG

On binlerce Adanalı halkın umudu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Uğur Mumcu Meydanı’nda kucaklaştı. Mitingin bitmesi ile Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın Ziyapaşa Bulvarı üzerindeki seçim bürosuna gelen bir grup, SKM önünü adeta miting alanına dönüştürdü. Çevredeki vatandaşların katılımı ile 2 bin kişi aynı anda “30 Mart’ta Seyhan’a Zeydan Gelecek” sloganı attı.

BÜYÜK MİTİNG ZAFERİN İLANIDIR

Vatandaşların yoğun sevgi gösterisi ile karşılanan Zeydan Karalar anons aracının üzerine çıkarak vatandaşlara hitap etti. Karalar yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu mitingindeki katılımı değerlendirdi ve bu mitingin CHP’nin zaferinin ilanı olduğunu söyledi. Karalar, “Adana sadece Seyhan’da değil her yerde kararını vermiş. Birici olacağını iddia eden bir siyasal parti Uğur Mumcu da miting bile yapamadı. Çok coşkulu bir miting yaptık. Bu miting Cumhuriyet Halk Partisi’nin Adana’da birinci olacağının göstergesidir. 3 günümüz kaldı. Hasreti bitirmeye, harami saltanatına son verip halkın belediyelerini kurmaya 3 gün kaldı” ifadelerini kullandı.

KADINLARA VE GENÇLERE GÜVENİM TAM

Adana’nın yen bir kurtuluş mücadelesi başlatacağına inancının tam olduğunu belirten Zeydan Karalar, yaklaşan yerel seçimlerde kadınlara ve gençlere güveninin tam olduğunu söyledi. Karalar, “Bereketli topraklar denilen bu topraklara çok aşığım. Adana’da sizlere gurur duyuyorum.  Ulusal kurtuluş mücadelesi dünyaya örnek oldu. Nerede başladı? Adana’da başladı. Ulusal kurtuluş mücadelesi ilk bu şehirde vuku bulmuştur. Kadınlar eğer sırtlarında silah taşımasalardı, bu ulusal kurtuluş mücadelesi olmazdı. Gençlere de çok güveniyorum. Çünkü Mustafa kemal Atatürk’te gençlere çok güvendi. Mustafa Kemal, imkânsızlıklarla ama halkına güvenerek yoktan bir ülke yarattı. Ve bu Cumhuriyeti gençlere emanet etti. Dünyada bunun örneği yok.  Bunun için gençler güvenim sonsuzdur” şeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMLERİ KAZANMAK YETMEZ

Yerel seçimlerin kazanmanın kendileri için ölçü olmayacağını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar 2015’te ki genel seçimleri kazanmaları gerektiğini söyledi. Karalar, “İşimiz sadece Seyhan Belediyesi’ni almak değil. Adana Büyükşehir Belediyesi’ni de alacağız. Bütün belediyeleri alacağız. Ama işimiz bitmiyor. İşimiz 2015’te halkın iktidarını kurunca biter. Daha önce adayalar 25 gün önce açıklanırdı, biz 4 aydır sahadayız. Bana ‘Fazla gezme yorulursun, sen yorulmazsan ekibin yorulur’ dediler. Görüyorum ki kimse yorulmamış. Herkes hasrete son vermek için canla başla çalışıyor. Mustafa Kemal Atatürk diyor ki; yorulmamak üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Pazar gününe kadar hepimiz herkesle konuşcağız, sandığa taşıyacağız, sandığı da hap birlikte koruyacağız” dedi.