DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KARALAR VE SÖZLÜ KOLTUĞA OTURACAK

Yayınlanma Tarihi :
KARALAR VE SÖZLÜ KOLTUĞA OTURACAK

zeydan-sozluSeyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 4 Nisan 2014 Cuma günü saat 15:00’de mazbatasını Adana adliyesinden alacak. Zeydan Karalar, mazbatanın alınmasının hemen ardından belediye binasına geçecek ve devir teslim töreni gerçekleşecek. Seyhan’da Azim Öztürk’ün iki dönemlik başkanlığına son veren ve tüm çevrelerce takdir gören Zeydan Karalar, halkçı bir belediye başkanlığı yapacağını belirtiyor.

İtirazları süren ancak resmi olmasa da seçimlerden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çıkan Hüseyin Sözlü’nün de Cuma günü belediye binasına gideceği bildirildi. Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü, 4 Nisan Cuma günü Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevini törenle teslim alacak.

Sözlü, MHP Adana İl Başkanlığı’nda, itiraz edilen sonuçları bekleyen vatandaşlara partinin birnci katının penceresinden kısa bir açıklama yaptı. Sözlü,  4 Nisan Cuma gününün, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 17. vefat yıl dönümü olduğunu hatırlattı. Bu yıl dönümü münasebetiyle kazanılan başarının daha da anlamlı hale geldiğine vurgu yapan Sözlü, “Başbuğun vefat yıl dönümü 4 Nisan ve üstelik mübarek bir gün olan Cuma. Biz de inşallah böylesi anlamlı bir yıl dönümünde ve mübarek bir günde Sabancı Merkez Camii’nde Cuma namazını kılacağız. Sonra merhum Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü nedeniyle mevlid-i şerif icra edilecek. Ondan sonra da görevimizi devralmaya gideceğiz” dedi.

YORUM YAP