Gündem Adana

KARALAR, KADINLARA GÜVENİYOR

KARALAR, KADINLARA GÜVENİYOR
07 Mart 2014 - 9:54

karalarYeşilyurt Mahallesi’nde coşkulu bir kalabalığa hitap eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, insanların yaşamaktan onur duyduğu bir ilçe oluşturacaklarını söyledi.

KARALAR: KADINLAR EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar Yeşilyurtlu kadınlar ile bir araya geldi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi Yeşil Yurt Mahallesi sakini Kadınlar ile buluşan Karalar’a eski Milletvekili Tacidar Seyhan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay’da eşlik etti.

Gittiği her yerde kadınların büyük desteğini gördüklerini söyleyen Karalar, başarıdan en büyük emeğin kadınlara ait olacağını söyledi. Karalar, “Gittiğimiz her toplantıda kadınlarımızın sayısı erkeklerden fazla. Her toplantıda vatandaşlarımızın o kadar çok ilgisi ile karşılaşıyoruz ki; sizler gönlünüzde Zeydan Karalar’ı Başkan yapmışsınız bile.. 8 Mart Dünya kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında böyle bir toplantı organize etmek istedik. Bu döner gününü özellikle burada yaptık. Burası Adana’nın göbeği, burası Seyhan’ın göbeği, en çokta sorunların göbeği… Mahallenizde çok sorun var; evinizin kapısı yarım metre aşağıda.  Her yağmurda evlerinizin içi su doluyor. Şu caddede önemli bir cadde ama burada çıkmaz sokak var, çıkıp gidemiyorsunuz. Gençlerin spor yapacağı alanlar yok. Kadınlarımızın rahat alışveriş yapacağı kapalı semt pazarı yok. Sinek var, çöp var. Sormazlar mı adama e sevgili Azim Öztürk 10 yılda ne yaptın burada?”  şeklinde konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDEYİZ

Cumhuriyet Halk Parti’sinin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu söyleyen CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, “Bu dönem birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Sağ tarafımda eski Milletvekilimiz Tacidar Seyhan var. Sol tarafımda değerli büyüğüm, ağabeyim, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay var. Tabi ki muhtarlarımız da burada. Bu birliktelik sandığa yansıyacak ve Cumhuriyet Halk Partisi önce yerel de ardından ise genelde iktidara gelecektir. Şimdi tüm partiler; MHP’nin ve AKP’nin adayları ‘biz seçimi alacağız’ diyor. Herhalde Yeşilyurt’u, şu mahalleyi görmediler. Diyorlar ki; Aytaç Durak MHP lehine çekildi biz seçimi alacağız. Aytaç beyin yeğeni bizim yanımızda Muharrem Durak bizimle birlikte” dedi.

Muharrem Durak ise Karalar’ın bu sözleri üzerine ”Sayın Zeydan Karalar karakteriyle mükemmel bir insan. Her zaman ailemle yanındaydım, yanında olmaya devam edeceğim” dedi.

CHP’DE HER YERDEN DESTEK GELİYOR…

Cumhuriyet Halk Partisi’ne bu dönemde her zamankinden fazla destek geldiğinin altını çizen Karalar, İnsanı, kadını, çocuğu göz ardı eden anlayışın gideceğini yerine halkçı bir yönetim anlayışının geleceğini söyledi. Karalar, “Tellidere’den Fatih’ten bizleri desteklemeye geliyorlar. Hiç olmadığı kadar, Vanlı hemşerim, Diyarbakırlı hemşerim, Karaisalılı hemşerim bizi destekliyor. Açık ara öndeyiz. Şimdiden söylüyorum Seyhan Belediyesi, Adana Büyükşehir Belediyesi hayırlı olsun. İnsanı, kadını, çocuğu göz ardı eden anlayış gidecek. Sizlere, özellikle kadınlarımıza hizmet için 24 saatini verecek kardeşiniz gelecek“ şeklinde konuştu.

KARALAR: ADANA ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR

Adana’nın bir dönem Adana’nın herkese iş verdiğini, aş verdiğini söyleyen Zeydan Karalar, şimdi ise o günleri arar konuma geldiğini söyledi. Karalar, “Şimdi burada eskiden beraber çalışmakta olduğum arkadaşımı gördüm inanın hüzünlendim. Eskiden Adana; Van’dan, Diyarbakır’dan Urfa’dan Kayseri’den Niğde’den gelen kardeşlerimize iş, aş verirdi. Fabrikası olan bir Adana’ydı… Esnafı olan, ticareti olan bir Adana’ydı. Geliri olan bir Adana’ydı. Dolayısıyla insanı mutlu bir Adana’ydı. Ne fabrika bıraktılar, ne tesis bıraktılar, ne çalışma alanı bıraktılar, ne işçi, nede esnaf bıraktılar. Mutlu bir insan dahi bırakmadılar” şeklinde konuştu.

BUNLARIN DEMOKRASİSİNDE ELEŞTİRMEK YASAK

Konuşması sırasında vatandaşların AKP hükümetini eleştirmesi üzerine Karalar vatandaşları uyararak eleştirmenin yasak olduğu bir demokrasi anlayışı ile karşı karşıya olunduğunu söyledi. Karalar, ”Bunların demokrasisinde eleştirmek, hırsız demek, ‘sen otoritersin’ demek yok. Bunların demokrasisinde parasız eğitim isteyen 16 yaşındaki kızımızı içeri atmak var. Bunların demokrasisinde evinde 4.5 milyon dolar bulunan genel müdürün önce servetini ardından ise kendini serbest bırakmak var. Bunların demokrasisinde saygın bir rektörü kaçma tehlikesi var diye içeri atmak var. Bunlar geldiler ileri demokrasi dediler, kültürel haklar dediler. Daha demokratik bir Türkiye’de, daha baskıcı kafasını kaldıranı ezen ve Türkiye’yi yoksullar ülkesi haline getirdiler” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İ DE İSİTİYORUZ

Yurt Mahallesinin önemli sorunları olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, insanların yaşamaktan ve yaşıyorum demekten onur duyacağı bir Seyhan oluşturacaklarını söyledi. Karalar, “Baktığınız zaman Seyhan’da önemli sorunlar var. İlçenin sorunları ağırlaştı, birikti. Bu sorunlar o kadar arttı ki artık katmanlaştı. Biz bu sorunları gelip çözeceğiz. Ancak bu sorunları çözebilmek için Anakenti de almamız lazım. Bizler sizlerden Büyükşehir Belediyesi için de oy istiyoruz. Seyhan’la birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni de aldığımız zaman ‘Seyhan’da oturuyorum’ demekten onur duyacağınız bir ilçe yaratacağız” şeklinde konuştu.

KARALAR VE SEYHAN BİRLİKTE DÖNER DAĞITTI

Programa katılanlara döner ayran ikram edilirken CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar döneri kendi elleri ile kesti. Eski Adana Milletvekili Tacidar Seyhan’da servisi yaparak döneri kadınlara ikram etti.