DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KAMU İŞ’TEN ÇAĞRI

Yayınlanma Tarihi :
KAMU İŞ’TEN ÇAĞRI

egitimisBirleşik Kamu-İş Konfederasyonu bileşenleri olan Eğitim-İş, Tarım Orman-İş,  Birleşik Büro-İş, Tapu Çevre Yol-İş ve Tüm Yerel-Sen sendikaları emeğin barışın, özgürlüğün, adaletin, baharın bayramı 1 Mayıs’a katılım çağrısı yaptı.

Eğitim İş Adana Şubesi’nde yapılan basın açıklamasında Birleşik Kamu-İş Adana İl Temsilcisi İsa Kayadan, yarın (Perşembe) Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu önünde başlayacak yürüyüşte konfederasyon olarak emek mücadelesinin yiğitleriyle ve halkla buluşacaklarını söyledi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgenin hassas bir dönemden geçtiğini dile getiren Kayadan,  Cumhuriyetin kazanımlarının emperyalizmin çıkarları doğrultusunda bir bir ortadan kaldırıldığını belirtti. Kayadan, “Bu günlerde işçi ve emekçilere önemli derece sağduyulu olmak düşüyor. Emperyalizmin en eski yöntemi olan böl ve yönet dayatmaları sonucu ülkemizde emek cephesinin 1 Mayıs gibi anlamlı bir günde parçalı bir görüntü çizmesini doğru bulmuyoruz. İktidarın Taksime ne pahasına olursa olsun emekçileri sokmayacağız ifadesini baskıcı, faşizan bir tutum olarak değerlendiriyor ve şiddetle kınıyoruz. Ola ki Taksim’ e girmek isteyen emekçi kardeşlerimize verecekleri zararın hesabını mutlaka tarih ve adalet önünde soracağız ve asla sessiz kalmayacağız. Bu tekelci anlayışı benimsememiz mümkün değildir” dedi.

Emek platformu komitesini oluşturan KESK, DİSK, TMMOB, TTB’nin komite belirlenmesinde kendileri dışındaki emek örgütlerini yalıttığını savunan Kayadan, bu durumu yakışıksız bulduklarını ifade etti. Kayadan, “Bundan önceki yıllarda 1 Mayıs toplantılarında bu konunun altını çizmemize karşın, örgütümüz Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun yok sayılması emek ve sınıf mücadelesinde çifte standarttır.   Bu gerçeklikle;  Emekten, barıştan, özgürlükten, hukuktan yana taraf olduğumuzu haykırmak için…

İşsizliğe, güvensiz-güvencesiz, esnek çalıştırılmalara, taşeronlaşmaya geçit yok! Demek için… Parasız eğitim parasız sağlık düzeni istiyoruz! Demek için… Yoksulluğa, yolsuzluğa karşı haykırmak için… Yandaş medya, yandaş patron, yandaş giriş sınavları son bulsun! Demek için… 4+4+4 gibi gerici, dayatmacı, rantçı eğitim sistemini protesto etmek için…

Çocuk ve kadın istismarlarına karşı sesimizi duyurmak için… Alanlarda olacağız…” diye konuştu.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’nun özgür, bağımsız, emekten, hukuktan, doğadan yana bir dünya düzeni istediğinin altını çizen Kayadan, şöyle konuştu:

“Dünyada emeksiz insan yoktur. Tüm dünya insanlarının emek bayramı kutlu olsun!

Yaşasın 1 Mayıs emeğin bayramı! Yaşasın emek dayanışması! Yaşasın Birleşik Kamu-İş!”

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış