Ankara Escortları

DOLAR32,1954% 0.12
EURO34,9168% -0.16
STERLIN41,0452% 0.28
FRANG35,2324% -0.17
ALTIN2.476,04% -1,08
BITCOIN69.794,64-1.136

KALP GÖNÜLLERİ TUVALE YANSIDI

Yayınlanma Tarihi :
KALP GÖNÜLLERİ TUVALE YANSIDI

gonul_sergisiYüreğir Belediyesi Mehmet Akif Kültür Evi’nde SODES’in desteği ile yürütülen çalışmalarda 72 kursiyerin katılımıyla sona eren resim kursunun yılsonu sergisi yapıldı. Düzenlenen törene Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Polis Okulu Müdürü, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Gözleri görmemesine rağmen gönüllerinden ve kalplerinden geçenleri tuvale yansıtan kursiyerlerin ürünleri sergiye katılanlar tarafından beğeni topladı. Görmeyenler Kültür ve Dayanışma Derneği ile yürütülen çalışmalarda Asıl amacın engelli vatandaşların evlerinden çıkmalarını sağlamak, sosyal ve kültürel hayata karışmalarının amaçlandığı belirtildi.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş görme engellilerin yaptıkları resimleri çok beğendiğini belirterek ‘ Bu projeleri hükümetimiz sayesinde uyguluyoruz. Engellilerle ilgili dünyada ne varsa Türkiye’de de onu uygulamaya çalışıyoruz. Sosyal devlet anlayışını ülkemizde en iyi şekilde en geniş anlamda uygulanmasını sağlayan saygıdeğer Başbakanımıza ve hükümetimizin değerli üyelerine SODES projelerini ilimizde de uygulanmasını sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Bu anlamda Yüreğir Belediyemizin de kurumsal anlamda desteği her zaman takdire şayandır. Kendilerine teşekkür ediyoruz.’ şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan SODES’in desteklerinden dolayı Adana Valisi Hüseyin Avni Coş başta olmak üzere Kalkınma Bakanlığı ve Adana Valiliği çalışanlarına teşekkür etti. SODES sayesinde yeni açılan Kültür Evlerinde çok güzel projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Çelikcan ‘Bugün burada güzel projelerin hayata geçirilmesine şahit oluyoruz. Gözü görmeyen insanların kalbinin, ruhunun gördüğünü gördük. Bunları en güzel şekilde tuvale yansıtmışlar. Engelli vatandaşlarımız bu projeler sayesinde evlerinden çıkıp sosyal hayata karışıyorlar. Bu projelerimizi bundan sonrada devam ettireceğiz.’ şeklinde konuştu.

Kursiyerlerin sertifikaları Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan tarafından verildi. Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı katkılarından dolayı Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve Kurs eğitmeni Nesrin Türk’e birer plaket verdi.

YORUM YAP