DOLAR21,8722% 1.37
EURO23,5411% 1.12
STERLIN27,6704% 1.21
FRANG24,1103% 1.36
ALTIN1.380,47% 1,41
BITCOIN27.007,445.623

KAFALARI KARIŞTIRMAYIN

Yayınlanma Tarihi :
KAFALARI KARIŞTIRMAYIN

taslakYerel seçimlere siyaseten kısa bir zaman dilimi kaldı. Herkes ‘ben adayım’ diye ortalarda dolaşıyor. Bazı partilerde ise kimin eli kimin cebinde belli değil. CHP ve AKP’de aday adayı bolluğu yaşanmaya devam ediyor. MHP, sessiz ve derinden ilerliyor. Birçok yerde adayını netleştiren MHP, atı alıp Üsküdar’ı geçmeye hazırlanıyor.

İktidar ve anamuhalefet partisi Adana’da adeta birbirini kolluyor. Temayüller, ön seçimler, adam kayırmalar, dedikodular almış başını gidiyor. AKP, her seçim döneminde olduğu gibi temayül gerçekleştirmesine rağmen ‘benim adayım ya da adaylarım şu isimler’ diyemiyor. CHP, anketti, kamuoyu yoklamasıydı derken şimdi de ön seçim dedikodularıyla çalkalanıyor.

Bir bakıyorsunuz ‘Çukurova’da ön seçim, bir bakıyorsunuz Seyhan’da ön seçim yapılacak’ deniyor. İl Başkanı herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen birileri Orhan Sümer adını Çukurova’da, bazıları Seyhan’da aday adayı olarak lanse ediyor. Biz biliyoruz ki Orhan Sümer’in ilk hedefi milletvekilliği seçimleri. Bundan doğalı da olmaz tabi. Hakkıdır, milletvekili olma isteği Sümer’in en doğal hakkıdır. Ama böyle bulanık suda balık avlamak nereden çıkıyor onu anlayamıyoruz.

Genel Merkez yöneticileri de ağızlarında bakla ıslatmıyor hani. Aday adayları çalışmaktan inim inim inlerken onların da ağızlarını sıkı tutmadıklarına tanık oluyoruz. Bir karar alacaksanız alın artık. El mi yaman bey mi yaman belli olsun. Ankara’da konuştuklarınızın yansıması anında Adana’da yankılanıyor. Aday adayları çalışmaktan bitap düşüyor ama en çok da dedikodular canlarını sıkıyor.

Yeni isimler mi, genç isimler mi ya da kadınlar mı öne çıkacak bilemiyoruz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylemlerine bakılırsa yenilere, gençlere ve kadınlara önem verilecek. Yok bu söylemler havada kalacaksa CHP bildiğimiz gibi ilerleyecek. O zaman da kimse başını iki elinin arasına almaya kalkmasın.

AKP cephesi de elini çabuk tutarsa CHP’nin özellikle Büyükşehir’de başarılı olma şansı kalmayacak.

Diyeceğimiz o ki; kafaları karıştırmayın…

Bizden söylemesi…

YORUM YAP