DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Yayınlanma Tarihi :
KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

bashekim_tasova_cgc8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Türkiye’de kadınlara hak ettikleri değerin verilmediğini söyledi. Özellikle siyasi partilerde ve sivil toplum kuruluşlarında fedakarca çalışan kadınların seçim zamanlarında adeta yok sayıldığını ifade eden Esendemir;

“Toplumumuzda kadınlarımıza pozitif ayrımcılık sağlanmalıdır. Birçok yerde kadın kotaları sözde uygulanıyor. Özellikle uğradıkları şiddetten sonra gündeme getirilen kadınlarımız, artık güzel ve başarıları ile her fırsatta anılmalıdır.

Toplumumuzu oluşturan en önemli oluşum ailelerimizdir. Ailelerimizin de en önemli bireyi, aileyi ayakta tutan kadınlardır. Dünyanın bir çok ülkesinde kadın devlet başkanları, başbakanlar ve bakanlar çok sayıda yer alırken, ülkemizde kadınların devlet yönetimlerindeki varlığı yetersizdir.

Başbakan yardımcıları ve önemli bakanlıklarda, önemli kamu kurumlarının yönetimlerinde kadınlara yer verilmelidir. Temiz toplumun oluşmasında ve güzelliklerin paylaşımında kadın eline ihtiyaç vardır. Kadınlara yönelik her fırsatta söylenen pozitif ayrımcılık sözde kalmamalıdır.

İmkan verilmesi halinde kadınlarımızın başaramayacakları görevler yoktur.Sevgi ve barış ortamında nice kadınlar günü kutlamayı temenni ediyorum.”

YORUM YAP