DOLAR21,2173% 1.23
EURO22,8008% 1.39
STERLIN26,4291% 0.66
FRANG23,2956% 0.99
ALTIN1.325,84% 0,97
BITCOIN26.754,46-1.63

KADINLARA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Yayınlanma Tarihi :
KADINLARA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

mhpMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayları Hüseyin Sözlü, Ali Uğur Akbaş ve Abdullah Çalışkan, Gönüllü Kadınlar Çalışma Merkezini ziyaretlerinde ortak görüş olarak bu seçimlerde Kadınlara büyük iş düşeceğini ve kalan 40 günlük süreçte daha fazla çalışılması gerektiğini ifade ettiler.

Beyaz evler Mahallesi’nde bulunan Gönüllü Kadınlar Çalışma Merkezinde düzenlenen kahvaltılı toplantıya MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Çukurova İlçe Belediye Başkanı Ali Uğur Akbaş, Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan ve eski İl Başkanı Ahmet Erdoğan ve çok sayıda gönüllü kadın katıldı.

Kahvaltıda konuşan Büyükşehir Adayı Hüseyin Sözlü, bu yola çıktığı andan itibaren eşinin kendisini bir an olsun yalnız bırakmadığını ve gerek kendisiyle, gerekse bireysel olarak sizin gibi gönüllülerle birlikte gece gündüz demeden çalışmalar yaptığını ifade etti. Hüseyin Sözlü, Kadınları her zaman baş tacı yaptıklarını belirterek,”Sizlerin gönüllü olarak çalışması bizim için çok önemli.  Sayılarınızı artırarak kalan günlerde hep beraber biraz daha tempolu bir şekilde çalışma yapmamız lazım. Sizler bizim giremediğimiz yerlere girme şansına sahipsiniz. Bu nedenle bugün 150 olan sayımızı 300-500’e çıkarmamız lazım. Çalışmalarınızı takdirle takip ediyorum. Bugün bizi sizlerle buluşturan eski il Başkanımız Ahmet Erdoğan’a teşekkür ediyorum. “dedi.

AKBAŞ,”SİZİN GÖRÜŞLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, kadınlara yönelik birçok projeleri bulunduğunu belirterek,” Bu Çalışma Merkezi’nde gönüllü olan siz kadınlarımız bizim için büyük önem arz etmektesiniz.  Sizlerin görüş ve önerileri bizim için her zaman önemli olacak. Siz baş tacı olan kadınlarımızın her zaman yanında olacağız. Benim en büyük destekçim eşimdir.  Anne-babaları çalışan çocuklar için Kreş ve etüt merkezleri oluşturacağız. Sabah 08.00- 17.00 saatleri arasında kreş, öğrencilerin ise istediği derslerden etüt yapabilme olanaklarının sağlayacağız. Yine çocukların derslerini ve sınav hazırlıklarını rahat ve güvenli bir ortamda yapabilecekleri  Modern Kültür Evleri oluşturacağız.  Ayrıca yine projelerimiz arasında Rehabilitasyon merkezlerimiz, Kadın konuk ve yaşlı bakım evleri,  Sanat,  El işi Atölye ve sergi salonları açarak siz ev kadınlarımıza imkân tanıyacağız.”dedi.

MHP Seyhan adayı Abdullah Çalışkan, kadınların seçim çalışmalarındaki önemine değinerek, onların gizli neferler olduğunu söyledi. Abdullah Çalışkan, “Sizlerin çalışmaları bizim için ayrı bir değer.  Bunu çok iyi biliyoruz. Kadınlarımız ile ilgili epeyce projelerimiz mevcut. Sizlerin evlerinde yapacakları el işleri için satış pazarları açacağız. Ayrıca açacağımız kurslarda sizlere eğitimler aldırarak sanat sahibi yapacağız.”dedi.

Konuşmaların ardından ise Büyükşehir Adayı Hüseyin Sözlü ve Çukurova Adayı Ali Uğur Akbaş,  kadınlarla tek tek ilgilenerek bir süre sohbet ettiler.  Adaylar Hüseyin Sözlü, Ali Uğur Akbaş, Ahmet Erdoğan, kadınlar ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

YORUM YAP