Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KADINLAR VE KADINLAR-Bekir Sıtkı Özer yazdı

Yayınlanma Tarihi :
KADINLAR VE KADINLAR-Bekir Sıtkı Özer yazdı

Değişik zamanlarda,değişik kişiler tarafından;özelliklede biraz öfke,nefret ve kızgınlık duyguları içerisinde dile getirilmiş “kadınlar”için söylenmiş sözleri biraz gülmek ve biraz da “erkek bakış”açısını öğrenmek için sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu kişilerin özet görüşlerine katılırsınız veya katılmazsınız bu sizin sorununuz. “Karınızı araklayan adama verebileceğiniz en büyük ceza, “sende kalsın” demektir. (Sacha Guitry) Evlendikten sonra erkek ve kadın, yazı-tura gibidir; asla yüz yüze gelmezler, ancak hep beraberdirler . (Hemant Joshi) Her durumda evlenin. İyi bir eşiniz olursa mutlu olursunuz. Eşiniz kötü olursa filozof olursunuz.. ( Socrates) Kadınlar bize her zaman büyük hedefler gösterir ve onlara ulaşmamızı engeller. (Dumas) Hiç yanıtlayamadığım en büyük soru şu olagelmiştir: “Bir kadın ne ister?” (Sigmund Freud) Karıma bazı sözler etmişimdir, o da bana bazı paragraflarla cevap vermiştir. (Anonim) Bazı kişiler uzun evliliğimizin sırlarını sorarlar;. Biz haftada iki kez restorana gideriz. Biraz mum ışığı, aksam yemeği, hafif müzik ve dans… O salı günleri gider, ben cuma.’ (Henny Youngman) Terörizm beni hiç endişelendirmez.

İki yıldır evliyim. (Sam Kinison) Fon transferi için elektronik bankacılıktan hızlı tek yol vardır ve buna evlilik adi verilir. ( James Holt McGavran) Her iki karımla da talihim kötü gitti. Birincisi beni terk etti, ikincisi terk etmedi (Patrick Murray) Evliliğinizi iyi götürmek istiyorsanız, 1) Hatalı olduğunuzda itiraf edin, 2) Hakli olduğunuzda susmayı bilin. (Nash) Karınızın doğum gününü unutmamanızın en iyi yöntemi, bir kez unutmanızdır. (Anonim) Evlenmeden önce ne yaptım, biliyor musunuz? İstediğim her şeyi.. (Henny Youngman) Karımla ben 20 yıl çok mutlu yasadık. Sonra da tanıştık. (Rodney Dangerfield) İyi bir kadın, kendisinin yaptığı her hatasında kocasını affedendir. (Milton Berle) Evlilik, kişinin düşmanıyla yattığı tek savaş seklidir. (Anonim) Adamın biri evlenecek kadın aradığı ilanını verir. Ertesi gün ayni mesajı ileten yüzlerce mektup alır: “Benimkini alabilirsin’.“ (Anonim) Birinci adam (iftiharla): ‘Benim karım bir melek!’ İkinci adam: “Çok şanslısın, benimki hala yaşıyor.’”

“ Bunlara ilaveten bir iki sözde benim notlarımdan. “Huysuz bir kadının güzelliği domuzun burnundaki altın halkaya benzer.” (Süleyman Peygamber ) “Kadın gündüz ve gecedir; sulh ve harptir, sevgi ve nefret,güzellik ve çirkinlik, sevinç veya dert kaynağıdır.Daima biridir,fakat her zaman bir çoktur.” (Barbe) Unutmayalım ki; yaşamımızın asla vazgeçilmezlerinin ilk sırasını alan kadınlar, dünya ki bütün güzelliklerin tetikçileridir…. İşin esprisini bir yana bırakarak aşağıdaki tabloyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizin de bunları şapkanızı önünüze alarak düşünmenizi istiyorum. 5 Aralık 1934 Türkiye’de “Kadına Seçme ve Seçilme Hakkı” nın verildiği gündür. Aynı tarihte dünyada kadınların yasal olarak milletvekili seçme ve seçilme hakkına sahip olduğu ülke sayısı 28, bu hakkın kullanıldığı ülke sayısı 17 idi. Kadınlar seçme/seçilme hakkına Fransa’da 1944, İtalya’da 1945, Yunanistan’da 1952, Belçika’da 1960 ve İsviçre’de 1971 yılında kavuştular. Mustafa Kemal Atatürk Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin ardından şöyle seslenmiştir: “Bu karar, Türk kadınına sosyal ve siyasi hayatta bütün milletlerin üstünde yer vermiştir.

Çarşaf içinde, peçe altında ve kafes arkasındaki Türk kadınını artık tarihlerde aramak lazım gelecektir. Türk kadını, evdeki medeni mevkiini salahiyetle işgal etmiş, iş hayatının her safhasında muvaffakiyetler göstermiştir. Siyasi hayatla, belediye seçimleriyle tecrübe kazanan Türk kadını bu sefer de milletvekili seçme ve seçilme suretiyle haklarının en büyüğünü elde etmiş bulunuyor. Medeni memleketlerin birçoğunda, kadından esirgenen bu hak, bugün Türk kadınının elindedir ve onu salahiyet ve liyakatla kullanacaktır.”

Son yıllarda;dini kendilerine göre yorumlayıp,referans göstererek,kadına yönelik şiddet ve cinayetler artarak devam etmektedir ve kadınlar hızla toplum dışına itilmektedir. Çok çarpıcı bir örnek verirsek, 4+4+4 eğitim sistemiyle binlerce kız çocuğu okul dışına itilmektedir. Göstermelik tedbirlerle ve uygulamalarla göz boyamak istenmektedir. Unutmayın ki; kadınların söz sahibi olmadığı ülkelerde demokrasi kökleşemez. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutlarım.

bekirsitkiozerBEKİR SITKI ÖZER

YORUM YAP