Gündem Adana

KADINLAR MATİNESİ

KADINLAR MATİNESİ
16 Mart 2014 - 13:27

kadinlar matinesiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, konser serisine bir yenisini daha ekledi.  Akbaş,  eşi Yeliz Yeşilmen ve Meclis üyesi adayı İsa Tuzcu’nun eşi Mihri Tuzcu ile birlikte organize ettikleri Kadınlar Matinesi konseri de büyük ilgi gördü. Ali Uğur Akbaş ve eşi Yeliz Yeşilmen, çıktıkları sahnede gösterilen ilgiye teşekkür ettiler. Yerel sanatçı Olcay ve “O Şimdi Asker.”şarkısı ile müzik dünyasına giren sanatçı Tuğba Ekinci, Çukurovalı hanımları coşturdular.

Çukurova ilçesinde bulunan Hayal Gold Balo Salonu’nda organize edilen Kadınlar Matinesine MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Çukurova İlçe Başkanı İlhan Pehlivan ve yaklaşık bin 500’e yakın kadın katıldı.  Matineye ilk gelen Ali Uğur Akbaş’ın eşi Yeliz Yeşilmen oldu ve büyük ilgi ile karşılaştı. Katılanları selamladıktan sonra ise onlara bir teşekkür konuşması yapan Yeliz Yeşilmen, eşine aday adayı olduğu ilk günden itibaren destek verdiğini ve sonuna kadar da destek olacağını belirterek,”İnşallah hep birlikte son günler yaklaşırken daha çok çalışıp Belediye başkanlığını kazanacağız. Bizim çocuklar için hazırlattığımız ‘Düşler Ülkesi Disneyland’ projesi var. Bu proje hayata geçtiğinde ilçemize çok büyük katkı sağlayacak. Eşimin daha bir çok projeleri var. Hepinizin desteğini bekliyoruz.  Bu matinenin düzenlenmesinde katkı koyan değerli arkadaşım Mihri Tuzcu’ya çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Daha sonra salona Ali Uğur Akbaş geldi ve büyük ilgi ile karşılaştı. Akbaş, bu yolda kendisine büyük destek veren eşine teşekkür ederek,”Her zaman yanımda oldu ve bana güven verdi. Bu tür organizasyonlar ve etkinliklere katılımlarıyla bana güç verdi. Bugün sizlerin bu ilgisini görmek bizleri mutlu etti.  Bu seçimi hep birlikte kazanacağız. Gerçekten buradaki manzara muhteşem ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kalan 2 haftalık sürede rehavete girmeden daha çok çalışmalıyız. Çukurova’ya hizmet için yola çıktık.”diye konuştu.

Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, İl Başkan Mustafa İzgioğlu ve İlçe Başkanı İlhan Pehlivan ise yaptıkları kısa konuşmalarında kadının önemine değinerek,”Geleceğimizi şekillendiren kadınlar olmadan güzellik, iyilik ve başarı olmaz. Sizler bizim için olmazsa olmazlardansınız.  En kötü günleriniz hep böyle olsun” dediler.

Konuşmaların ardından sahneye ilk olarak yerel sanatçı Olcay çıktı. Olcay salonu dolduranlara neşeli dakikalar yaşatırken kadınlardan büyük ilgi gördü. “O Şimdi Asker.” şarkısıyla üne kavuşan Tuğba Ekinci sahneye çıktı. Yaklaşık bir saat kadar sahnede kalan Tuğba Ekinci, matineye katılan kadınları söylediği parçalarla adeta coşturdu. Ekinci,  ilk şarkısının ardından yaptığı konuşmasında, sanatçı arkadaşı Yeliz Yeşilmen’in Başkan adayı eşine başarılar dileyerek,” Buraya kadar gelen herkesten Ali Uğur Akbaş’a oy vermesini istiyorum. Gerçekten çok güzel projeleri var.  Siz Çukurovalılar da ona sahip çıkın.  Her ikisini de kutluyorum” şeklinde konuştu.