DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İŞTE KADIN DAYANIŞMASI

Yayınlanma Tarihi :
İŞTE KADIN DAYANIŞMASI

chp kadinla2Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, CHP Karaisalı Belediye Başkan Adayı İlhan Şahin’in ilçenin çehresini değiştireceğini belirtti. CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç ve yönetim kurulunun organizasyonuyla Karaisalı’da seçim çalışması yapan Dokuzcan, Anadolu’nun her yerinde kadınların öne çıkması için çalışma yaptıklarını söyledi.

TRAKTÖRE BİNDİLER
Karaisalı Güvenç ve Beydemir Mahallesi’nde iki ayrı toplantı düzenleyen ve Karaisalı’daki esnafları gezen Dokuzcan, Çinkılıç ve Şahin’le birlikte traktöre binerek kadın-erkek eşitliğine vurgu yaptı. Karaisalı halkının İlhan Şahin’e destek vermesini ve inanmasını isteyen Dokuzcan, “Ülkemiz hiç hak etmediği şekilde yönetiliyor. Anadolu içinden yeşeren insanlar olarak ülkemizin ulusal kimliği, birliği, dirliği için mücadele ediyoruz. Biz artık ‘Yar saçların lüle lüle Tayyip sana güle güle’ şarkısını söylüyoruz. Bu düzeni değiştireceğiz. Ülkede bir şeylerin değişmesi için Anadolu’da anayiğitlere ihtiyaç var. İşte Karaisalı’da anayiğit İlhan Şahin. Halktan yana, haktan yana olanlar için vicdanınızın sesini dinlemeniz yeterli. Adana Büyükşehir’i Yıldıray Arıkan’la Karaisalı’yı İlhan Şahin’le kazanarak hem Adana’nın hem de Karaisalı’nın hak ettiği hizmeti sunacağız” diye konuştu. Anadolu’nun her köşesinde, köylerde beldelerde kadın varlığını göstermek adına mücadele verdiklerini dile getiren Dokuzcan, Adana’da da kadınların mücadelesinin örnek teşkil ettiğini kaydetti.

chp kadinlar3
AV. RUKİYE ÇİNKILIÇ: “KADINLAR YOLLARDA”
CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın 15 ilçedeki vatandaşların oyuyla belirleneceğini belirtti. Büyükşehir’de Yıldıray Arıkan, Karaisalı’da İlhan Şahin’e verilen desteğin vatandaşa gerçek hizmet olarak geri döneceğini dile getiren Av. Çinkılıç, “Yıldıray Arıkan, Seyhan ve Çukurova’da belediye başkanı olarak önemli hizmetler sunmuştur. Büyükşehir’de Yıldıray Arıkan, Karaisalı’da İlhan Şahin’le halkımız hak ettiği hizmeti alacaktır. Dürüst, namuslu, insana değer veren bir anlayışla hareket eden partimiz ülkeyi düzlüğe çıkaracak kadrolara sahiptir. Kadınlar artık yollarda. Atatürk bize güvendi, biz de bu ülkeyi kadınlarla kalkındıracağız. Bugüne kadar erkekler yönetti, bundan sonra bir de kadınlar yönetsin ve fark ortaya çıksın” diye konuştu.
İLHAN ŞAHİN: “YERİMİZİ KAYBETMEYECEĞİZ”
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan, MYK üyeleri ve Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç ile ekibine, CHP’li kadınlara kendisine verdikleri destek için teşekkür eden Karaisalı Belediye Başkan Adayı İlhan Şahin ise, kadınların organizasyon, planlama ve yönetim aşamasında üstün bir yeteneğe sahip olduğunu söyledi. Karaisalı’da zeytinyağı fabrikası işleten İlhan Şahin, “Kadın girişimci olarak Karaisalı’da vatandaşlarımızın emeklerinin göz ardı edilmesinin önüne geçeceğim. Bizim kadınlarımız Avrupalı kadınların gerisinde değil. Kadınlar olarak yerimizi kaybetmek istemiyoruz. Toplumun tam anlamıyla gelişmesi için kadınlarımızın artık yönetim kademelerinde söz sahibi olması gerekiyor. Karaisalı’da zeytinyağı fabrikası sahibi olarak insanlara faydalı olduğumu bilmek, istihdam alanı sağlamak bana büyük bir gurur veriyor. İlçemizde altyapı hizmetinden, ucuz ekmeğe, kültür ve turizm gezilerinden sanatsal ve sportif etkinliklere kadar birçok projemiz var. Bu projelerimizi halkımızla birlikte hayata geçirmek istiyorum” dedi.
KADINLAR KARAİSALI’YA AKIN ETTİ
CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Adana Milletvekili Prof. Dr. Nevin Gaye Erbatur da toplumun kadınlarla gelişeceğini ve bu nedenle İlhan Şahin’e destek verilmesi gerektiğini dile getirdi.
CHP’li kadınların otobüs ve midibüslerle adeta akın ettiği Karaisalı’daki seçim çalışmalarına CHP Kadın Kolları MYK Üyeleri Berna Banu Sivritepe, Fatma Köse, İlkay Budak, Nurlu Erkan, CHP Karaisalı İlçe Başkanı Sabahattin Karabulut, CHP Seyhan Kadın Kolları Başkanı Nevin Biçer, CHP Çukurova Kadın Kolları Başkanı Zihneti Emre, İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, KADER Adana Şube Başkanı Hanife Küçükyılmaz, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan’ın eşi Gülay Arıkan,  İl ve ilçe Kadın Kolları yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda CHP’li kadın da katıldı.

YORUM YAP