DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘İŞÇİ DE İŞVEREN DE BAŞIMIZIN TACI’

Yayınlanma Tarihi :
‘İŞÇİ DE İŞVEREN DE BAŞIMIZIN TACI’

orhanbayramYüreğir’deki Metal Sanayi Sitesiyle, bazı tekstil işletmelerini gezen CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, “İşçimiz de işverenimizde başımızın tacı. Yüreğir’de gençlerimize iş imkânı sağlayacak her türlü yatırımın destekçisi olacağız” dedi.
Orhan Bayram, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’la birlikte gittiği Metal Sanayi Sitesi’ndekitoplantıda esnafa hitap etti. Bayram, Sanayi Sitesi’nin yerinin son yıllarda çok değerli hale gelmesininrantçıların iştahını kabarttığını belirterek; “Burada esnafımızın hakkını sonuna kadar koruyacağız ve her zaman yanlarında olacağız” diye konuştu.
Metal Sanayi Sitesi’nin Türkiye’deki sanayinin gelişiminde tarihsel bir öneme sahip olduğunu, buradaki ustaların ürettiklerinin bugünkü gelişmiş sanayinin çekirdeğini oluşturduğunu belirten CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, “Sizlerin sorunlarınıza vakıfım. Çünkü ben Yüreğir’in öz çocuğuyum, hem de ben de sizin gibi elimi taşın altına koymuşum, üretim yapıyorum. Sizin yeriniz son yıllarda çok değerli hale geldi. Buralar, Yüreğir’in en değerli bölgesi oldu. Bu da bazı rantçıların iştahını kabartıyor. Sizin şehir dışına taşınma planlarınız nedeniyle boşalacak bu yerlerinizi ucuza kapatmaya çalışıyorlar. Ama yağma yok. Eğer burada bir rant varsa, bundan yıllardır burada mal sahibi olan benim sanayici esnafım kazanacak:” diye konuştu.
Bayram, daha sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’la birlikte sanayi sitesini gezdi. Site esnafıyla tek tek tokalaşan, hatırlarını soran Oran ve Bayram gördükleri küçük çocuklarla ve genç çıraklarla da sohbet etti.

TEKSTİL İŞÇİLERİYLE BİRLİKTE
CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, daha sonra Yüreğir’in gururu olan sanayi işletmelerinden POLOPARK Tekstil İşletmeleri’ne giderek işçi ve işverenle görüştü. İşletme sahibi Mahmut Sözütek’le görüştükten sonra tekstil işçileriyle bir araya gelen Orhan Bayram, onlara; “ Sizler ipliğe, kumaşa can veriyorsunuz. Sizlerden isteğim, o üretken ellerinizle 30 Mart’ta sandığa gidin ve bundan sonra Yüreğir’in gelecek beş yılına imzanızı koyun. Bir beş yılımız heba oldu. Hayat o kadar uzun değil. Çağdaş bir Yüreğir için ikinci bir beş yılımız da heba olmasın.Yüreğir’deki işçilerimiz de işverenimiz de başımızın tacı. Yüreğir’de gençlerimize iş imkânı sağlayacak her türlü yatırımın destekçisi olacağız.  Yüreğir’de hem üretim tesislerini teşvik edip geliştirmek, hem de sizler gibi emekçi kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışacağız” diye seslendi.

YORUM YAP