Ankara Escortları

DOLAR32,1861% 0.09
EURO34,9044% -0.21
STERLIN41,0350% 0.24
FRANG35,2140% -0.23
ALTIN2.492,69% -0,42
BITCOIN69.816,00-1.598

İŞ KADINLARI SİYASETÇİLERİ AĞIRLADI

Yayınlanma Tarihi :
İŞ KADINLARI SİYASETÇİLERİ AĞIRLADI

bpwUluslar arası İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu Adana Kulübü Başkanı aynı zamanda Çukurova Belediyesi MHP Meclis Üyesi Mimar Ayça Katlav, 2015 yılının kayıp yıl olarak nitelendirerek 1 Kasım seçimleri sonrasında halkın yüzünün gülmesini, kayıpların giderilmesi ve kaos ortamından kurtarılmasını isteyerek siyasilerle buluşmaya devam ediyor.

KATLAV, “PERİFERİ VE KIRSALDAKİ KADININ HALİ, İÇLER ACISI”

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen ile adaylar Ecz. Burhanettin Bulut, Dr. Müzeyyen Şevkin, Nesrin Göçhan ve Dr. Gülcan Abalı’yı ağırlayan BPW Kulübü Başkanı Ayça Katlav, yaptığı açılış konuşmasında “1 Kasım seçimleri sonrası çıkacak sonuca herkes saygı göstermeli, ateş çemberinden ülkemizi kurtarmalıdır. Yaşamın içerisinde zarar gören acı çeken maalesef hep kadınlar oluyor. Ekonomik yaşamın içerisinde yer alan iş kadınları bir nebzede olsa başının çaresine bakabiliyor. Ama periferi de ve kırsalda yaşayan kadınların hali içler acısı. Kadınların mutsuzlukları giderilmelidir. Çünkü mutsuz kadın mutsuz çocuk demektir. Mutsuz çocuk kötü gelecek demektir. Türkiye’de yaşanan sıkıntılar herkes tarafından bilinmektedir. Bizim siyasilerden beklediğimiz bu sıkıntılara nasıl çözüm bulacakları, geleceğe güvenle bakabilmemiz için projelerinin neler olduğudur? Bu anlamda bu gün Cumhuriyet Halk Partisinin bakış açısını ve çözüm önerilerini kendilerinden dinleyeceğiz. Ben vekillerimize hoş geldiniz diyor kürsüye davet ediyorum” dedi.

TÜRKMEN, “HUKUKUN OLMADIĞI YERDE İŞ İNSANI KENDİNİ RAHAT HİSSETMEZ”

Cumhuriyet Halk Partisi CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan Türkmen, “Uluslararası birçok kuruluş geçmişte Türkiye’ye geldi ve yatırım yaptı. Global birçok firma geçmişte Türkiye’nin istikrarına güvenerek fonlarını ülkemize aktardılar. Ama şu an bırakın global firmaları Türkiye’de bulunan sermaye grupları Türkiye’nin dışına çıkmaya çalışıyor. Neden? Çünkü şu anda insanların geleceğe dönük ciddi endişeleri var. Hukukun olmadığı yerde hiçbir iş insanı kendisini rahat hissedemez, yatırım yapmaz. Türkiye’de şu an gerçek hukuksuzluk hakimdir. İnsanlar oy verince 4 yıllık bir iktidar seçtiğini düşünür. Hayır! Siz tüm Türkiye’nin geleceğini seçiyorsunuz. Ve geleceğin nasıl şekilleneceğine oy verenler karar verecek. Bu nedenle burada bulunan arkadaşların sorumluluğu çok büyük. Kulüp tutar gibi parti tutma lüksümüz yoktur. Artık konu Türkiye’nin geleceğidir. Burada bulunan insanların konumunu koruyup, koruyamayacakları konusudur. Bu nedenle 1 Kasımda sandığa gittiğimizde vicdanımızla karar vereceğiz. 2 Kasımda sonuç ne olursa olsun vicdanımızın rahat olması lazım.” Dedi.

ŞEVKİN, “KADINA ŞİDDET ARTTI”

CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Müzeyyen Şevkin, “Kadına şiddetin alabildiğine arttığı ve kadının ötekileştirildiği ülkemizde BPW kadınlarının iş dünyasında başarılı olmasından bir Adanalı kadın vekil olarak gurur duyuyorum. Sizler sorunları bizim kadar biliyorsunuz. Adana işsizlikle boğuşan bir kent. Sanayicisi de esnafı da kan ağlıyor. Ülkemiz erken seçime hazır olmadığı gibi ekonomik bir açmaz var. Koalisyon hükümeti kurulsaydı sıkıntılara çözüm olabilirdi. Ancak yapılmadı. 7 Haziran seçimleri sonrası terörün miladı olmuştur. Ne yazık ki pek çok ocağa ateş düşmüştür. Komşu ülkelerle kavgalı durumdayız. Ortadoğu coğrafyası kan gölüne dönmüştür. Ben inanıyorum seçmen 1 Kasım’da gereğini yapacaktır.” Diye konuştu.

BULUT, “BİRÇOK İNSAN FAKİRLEŞİRKEN BİRÇOĞU ZENGİNLEŞTİ”

CHP Adana Milletvekili Adayı Burhanettin Bulut, “Ayça Katlav Başkan ile Çukurova Belediyesi Meclisinde görev yaptık. Ben aday olunca ayrıldım tabi ki. Her hükümetin kendine dair ekonomik programı vardır. O program genelde kendi siyasi görüşüyle birlikte gider. Türkiye’de de son 13 yıllık veriler ülkenin 0.5 dışında hiçbir kesimi mutlu etmemiştir. Birçok insan fakirleşirken bir kısım zenginleşti. Türkiye’de belli gurlar var. Siyaset, bürokrat, akademisyenler şu anda Türkiye’nin en modern kesimi iş dünyası. Çocuklarını Avrupa’da okutan onlar, şirketlerini hızlıca geliştiren onlar hepimizin çok ötesindesiniz. Ama bu günkü ekonomide bunun devamını getiremezsiniz. Birincisi gelir dağılımının eşitsizliği, ikincisi üretime dayalı bir model yapılmadığı takdirde ulusala geçemiyorsunuz. Mevcut hükümetin ilk günden bu yana getirdiği ekonomi budur.” Dedi.

ABALI, “SİYASETE ÇOCUKLARIMI DÜŞÜNEREK GİRDİM”

CHP Adana Milletvekili Adayı Dr. Gülcan Abalı, “Ben siyasete çocuklarımı düşünerek girdim. Herkeste bir endişe, bir kaygı var. Ülke nereye gidiyor, ne oluyor, çocuklarımız ne olacak? O kaygıyla bir şeyler yapmak adına aday oldum. Kıyılara vuran çocukları, kendine yeni yaşam kuracak insanlara çelmelerin takıldığını görüyorum. Bir tane Türkiye var, sahip çıkmamız lazım. 1 Kasım seçimleri sonrasında aydınlık günlerin bizi beklemesi umuduyla desteğinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

GÖÇHAN, “YÜZDE 40 GÖÇ DURUMU VAR”

CHP Adana Milletvekili Adayı Nesrin Göçhan, “Ben ekonomist turizmciyim. İş kadınıyım. Muhalefet partiden aday olma cesaretini gösterenlerden biriyim. Biz önce vatanımız, ülkemiz diyerek Cumhuriyet kadınlarına yakışan görev ve sorumluluğu almış bulunmaktayım. Adana Türkiye’nin dördüncü büyük iliydi. Sonra altı oldu. Giderek rakam büyüdü. Burada ekonomik büyüme hacmi var. Yüzde 40 göç durumu var. Sanayinin gerilemesi var. Mülteci sorunu var. En önemli sorun bölgeyi fena halde vuran, hem ekonomisini hem huzurunu, hem de bölgeyi bitiren iktidarın Ortadoğu politikasıyla dip noktalardayız. Turizmin vazgeçilmezi bölgede huzur ve güven ortamı olmasıdır. İktidarın yaptığı hatalardan bölge kan ağlıyor. Bu durumun düzelmesi için CHP’nin iktidara gelmesi lazım” diye konuştu.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
  32,180232,1861% 0.09
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
  34,886334,9044% -0.21
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
  41,004841,0350% 0.24
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
  35,196735,2140% -0.23
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
  23,551223,5585% 0.02
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  3.987,764.075,55% -0,42
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
  2.492,352.492,69% -0,42
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM
  69.816,00-1.598

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış