Gündem Adana

İKİ ÜNLÜ ADANA’YA GELİYOR

İKİ ÜNLÜ ADANA’YA GELİYOR
06 Mayıs 2014 - 12:06

metinuca-yesimsalkimArtı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin Adana’ya kazandırmayı hedeflediği “Engelli Danışma Evi” projesine destek vermek üzere Yeşim Salkım ve Metin Uca Adana’ya geliyor.

İLK TUĞLA, YEŞİM SALKIM VE METİN UCA’DAN

Yeşim Salkım ve Metin Uca ikilisinin sahneleyecekleri ‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ müzikali derneğin ‘Danışma Evi’ projesine destek amacıyla sahneleneceğini söyleyen Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı ve Camadam Zekeriya Ünal’ın annesi Didem Sürenler, ‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ müzikalinin Türkiye’de ilk olarak Adana’da sahneleneceğini belirterek kurulacak olan ‘Danışma Evi’ projelerine ilk tuğlaların ünlü sanatçılar Yeşim Salkım ve Metin Uca’dan geldiğini söyledi.

TOPLUMLA ENTEGRE VE GELİŞİMİ TETİKLEYEN BİR MERKEZ OLACAK

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği olarak amaçlarının engelli bireylere sahip ailelerin yaşam kalitelerini yükseltmek, sosyal ve psikolojik desteklerle yarına yürüyebilmelerini sağlamak adına faaliyetlerde bulunduklarını ifade eden dernek başkanı Sürenler, “Ülkemizde çok az örneği olan ve Adana’da bir ilk olacak olan ‘Danışma Evi’ projesi engelli yakınlarının rahatça ulaşabilecekleri, sıcak, toplumla entegre ve gelişimi tetikleyen bir merkez olarak düşünülüyor. Bu Danışma Evi’nde aileler sorularına profesyonel cevaplar bulabilecekleri; sosyal, hukuksal ve fiziksel haklarını kullanmayı tecrübe edecekleri bir mekana kavuşacaklar. Öyle ki;  ailelerin hamilelik öncesi taramalarla başlayacak desteklenme süreci, engelli bireyin doğumu, özel eğitimi ve istihdamına kadar oldukça geniş bir yelpazede desteklenecek, aileler uzman gönüllülerle bilgilendirilip, engelli yakınlarıyla beraber hayata karışacaklardır. ‘Danışma Evi’ projemize ‘Ve Kadınlar Ve Adamlar’ müzikli şovu ile ilk desteği Yeşim Salkım ile Metin Uca vereceklerdir. Şimdiden kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz.” dedi.

AMACIMIZ, UZMAN KİŞİLERLE TECRÜBELERİ HARMANLAMAK

Doğum aşaması, tanılama, sağlık kontrolleri ve raporlamalar, özel eğitim ve kaynaştırma, istihdam, sosyal ve hukuksal hakları kullanmanın günümüzde el yordamıyla ilerlediğini vurgulayan Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Dernek Başkanı Didem Sürenler, “Tecrübelerle gelişen hayatlardan örnekler almak ve uzman kişilerle bu tecrübeleri harmanlamayı amaçlıyoruz. Her zaman ifade ediyorum, bir uzun yol koşusu bizim hayatımız ve bu maratonda doğru desteklerle yarıştan kopmadan ipi göğüslemek mümkün. Yaşanmışlıklardan doğru örneklerin serüvenlerini uzman kişilerin destekleriyle harmanlayarak ailede yeni gelişen engellilik durumuna doğru ve yerinde destekler verebilmek amacımızdır. Projemiz hazır, yerel yöneticilerden veya hayırseverlerden sağlanacak bir mekanda hazır gönüllü uzman kadromuzla danışma hizmetine başlayabiliriz.” diye konuştu.

Yeşim Salkım ve Metin Uca ikilisinin “Ve Kadınlar Ve Adamlar” müzikali 7 Mayıs 2014 Çarşamba günü saat 20.30’da Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda sahnelenecek.