DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İLK PROTOKOL KRİZİ Mİ?

Yayınlanma Tarihi :
İLK PROTOKOL KRİZİ Mİ?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 24 Nisan Perşembe günü Adana Ticaret Borsası’nın 100. kuruluş yıldönümü için Adana’ya gelecek. Adana Ticaret Borsası, (ATB) kuruluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla kurulacak olan Borsa Kampüsü’nün 24 Nisan Perşembe günü gerçekleştirileceği temel atma töreninde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ağırlayacak.
Hürriyet Gazetesi’nden Fatih Çekirge, açılış nedeniyle birçok ismin konuşma yapacağını ancak protokolde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye yer verilmediğini yazdı. Hürriyet Çukurova GAP Eki’nin bugünkü sürmanşetinden ‘TUHAF PROTOKOL’ başlığıyla yayınlanan yazıya göre protokolde Hüseyin Sözlü’nün konuşmasına yer verilmiyor. Başkana söz verilecek mi, verilmeyecek mi? diye soran Fatih Çekirge, şunları söylüyor:
“Adana’da tuhaf bir protokol karmaşası ortaya çıktı. 24 Nisan’da Adana Ticaret Borsası’nın 100’üncü kuruluş yıldönümü var. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün katılacağı törende herkes konuşacak. Ama bir tek kişi var ki, ona söz verilmemiş. Konuşma protokolüne alınmamış. O da şehrin yeni seçilen MHP’li Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü. Adana için soruyorum bu soruyu. Başkana söz verilecek mi, verilmeyecek mi?”
Hatırlanacağı üzere 30 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanı seçilen Sözlü’ye karşı AK Partili Genel Başkan Yardımcıları başta olmak üzere Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile partinin il teşkilatı, Büyükşehir adayı Abdullah Torun’la birlikte seçimlere olabildiğince itiraz etmişti. Seçimin iptalini isteyen CHP’li aday Yıldıray Arıkan ve AK Partili aday Abdullah Torun’un YSK’ya olan itirazları reddedilmişti. Tartışmaların sona ermesinin ardından aralarının açık olduğu bilinen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, birlik beraberlik mesajları vermiş, birbirlerini ziyaret etmiş ve Portakal Çiçeği Karnavalı’nda el ele dahi tutuşmuştu.
Şimdi gözler 24 Nisan’daki temel atma törenine çevrildi.

YORUM YAP