Gündem Adana

HIZLI BAŞLADI

HIZLI BAŞLADI
08 Nisan 2014 - 14:27

ZZZZZZVerdiği sözleri yerine getirmeye başlayan Seyhan Belediye Başkanı Karalar, Havuzlubahçe Mahallesi’nde çamur deryasına dönen sokağa gidip yol müdürlüğü ekiplerine ‘Sorunu en kısa sürede çözün’ talimatını verdi

Mazbatasını aldıktan sonra hızlı bir şekilde görevine başlayan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Havuzlubahçe Mahallesi’nde ASKİ’nin kanalizasyon için kazıp, asfaltlamadan bıraktığı 15001 nolu sokağın sorununu çözmek için harekete geçti. Bürokratlarına talimat verip kapı eşikleriyle kot farkı olan sokağın kazılıp asfaltlanması talimatını veren Karalar’a, mahalle sakinleri sevgi gösterileri, alkış ve sloganlarla karşılık verdi.

Havuzlubahçe Mahallesi’nde Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ ekiplerinin yerel seçimlerden yaklaşık iki ay önce kanalizasyon hattı döşeyip asfaltlamadan bıraktığı 15001 nolu sokağın yarım kalan işini Seyhan Belediyesi üstlendi.

Seçimlerden önce belediye başkan adayı olarak gittiği sokağa bu kez Belediye Başkanı olarak giden Zeydan Karalar, mahalle sakinlerinin sevgi gösterileri ve sloganlarıyla karşılandı. Önce esnafla ve sokakta yaşayan vatandaşlarla selamlaşan Karalar, çocuklarla yakından ilgilendi, yaşlıların elini öpüp hayır dualarını aldı.

ASKİ tarafından yarısına kadar kanalizasyon hattı döşenen ancak üzeri asfaltlanmadığı için adeta çamur deryasına dönüşen sokaktaki sorunları bir kez daha tespit eden Karalar, verdiği sözleri yerine getireceğini belirterek yıl müdürlüğü ekiplerine “Sorunu çözün” talimatını verdi.

 

Karalar burada yaptığı açıklamada, adaylık sürecinde de geldiği sokağın içler acısı durumda olduğunu belirtti. Karalar, “Göreve gelirken 24 saat halkın hizmetinde olacağımızı söylemiştik. Görevimize başladık ve bundan sonra 24 saat halkımızın hizmetindeyiz. Burada da söylenecek pek bir şey yok, tablo ortada. Hemen ekiplerimizi göndereceğiz ve bu sokakta çalışmaya başlatacağız. En kısa sürede bu yolu yapacağız. Bundan sonra yama üstüne yama yok. Kazıyacaklar yeni yol yapacaklar.

Yanlış asfalt uygulamaları nedeniyle vatandaşın mağdur olduğunu ve her yağmur yağdığında evleri su bastığını aktaran Zeydan Karalar, bu sorunun bütün mahallerde yaşandığına dikkati çekti. Karalar, “Yanlış yapılan asfalt uygulamaları vatandaşı mağdur ediyor.  Her asfalt döküldüğünde yol biraz daha yükseliyor, yol kapının üzerinde kalıyor. En ufak bir yağmurda kardeşlerimizin evini su basıyor. Aldıkları eşyalar heder oluyor. Bu sorun sadece burada yok bütün mahallerde var. Bizler çok çalışarak bunların hepsini düzelteceğiz. Kokuyu görüyorsunuz vatandaş burada şikâyetçi ve bu soruları çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Karalar, sokaktan geldiği gibi alkışlarla ve sloganlarla ayrıldı.