Ankara Escortları

DOLAR32,1884% 0.01
EURO35,0647% 0.56
STERLIN41,1525% 0.46
FRANG35,2703% 0.37
ALTIN2.451,53% -0,41
BITCOIN69.286,44-0.775

HERKES İÇİN UYGUN BİR KURS

Yayınlanma Tarihi :
HERKES İÇİN UYGUN BİR KURS

yuregir_kultur_evleriYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın bu dönemde hizmete açtığı Kültür Evleri sayesinde öğrenciler daha güzel okullara yerleşiyorlar. Kültür Evlerinde verilen liselere giriş sınavı ve LYS kurslarından her yıl binlerce öğrenci faydalanıyor. Kurslara katılan bütün öğrencilerin kitap setleri Yüreğir Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Bu yılda 1500 civarında öğrencinin Kültür Evlerinde verilen kurslardan faydalanacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ‘Maddi durumu iyi olmayan ailelerimizin çocuklarına yönelik düzenlediğimiz liselere giriş sınavı ve LYS hazırlık kurslarına bundan önceki yıllarda olduğu bu yılda binlerce öğrencimiz faydalanacaktır. Düzenlediğimiz kurslara katılan öğrencilerimiz bundan önceki yıllarda çok güzel okullara yerleştiler. Bu senede çocuklarımızdan başarılı sonuçlar bekliyoruz.’ dedi.

Kültür Evlerinin her kesime hitap ettiğini belirten Başkan Çelikcan ‘Kültür Evlerimizden öğrencilerimizin yanı sıra bütün vatandaşlarımız faydalanmaktadır. Buralarda düzenlenen meslek kursları, hobi kursları ve eğitici seminerlerimiz devam etmektedir. Buralara gelen vatandaşlarımız muhakkak kendisine uygun bir kurs bulacaktır.

Dikkat çekici bir olay ise emniyetten aldığımız bilgilere göre Kültür Evlerini açtığımız mahallelerimizde suç oranının ciddi oranda azalmasıdır. Buda gösteriyor ki Kültür Evlerimizi açarak iyi bir iş yapmışız. Çünkü geleceğimizin teminatı gençlerimizi hayata hazırlamak çok önemlidir. Bunun için her biri okul gibi olan 8 adet Kültür Evimizi hizmete açtık. 3 adet Kültür Evimizin ise ihalesini yaptık. Yapımı devam etmektedir.

Bugüne kadar Kültür Evlerimizdeki kurs, seminer ve dershanecilik hizmetlerinden 30 bin vatandaşımız yararlandı.’ şeklinde konuştu.

YORUM YAP