DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HER GÜN KAÇ KADIN ÖLDÜRÜLÜYOR

Yayınlanma Tarihi :
HER GÜN KAÇ KADIN ÖLDÜRÜLÜYOR

kadinCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Türkiye’de her alanda kadın-erkek eşitliği için yoğun mücadele verilmesi gerektiğini söyledi. Adana Barosu’nun düzenlediği ‘Temsilde Kadın’ konulu panele katılmak üzere Adana’ya gelen Nazlıaka, CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri’yle akşam yemeğinde bir araya geldi.
Adana Yüzevler Kebap’taki yemek öncesi açıklama yapan Nazlıaka, Türkiye’nin güvenli yarınlara gençlerle ve kadınlarla ulaşabileceğini söyledi. Siyasette gençlere ve kadınlara daha çok yer verilmesi gerektiğini dile getiren Nazlıaka, “Kadınların sorunlarının çözümüne katkı koymak için mücadele etmek bana büyük onur veriyor. Gençlerin ve kadınların her platformda yılmadan mücadeleye devam etmesi gerekiyor. Çünkü ülkemizde her gün neredeyse 5 kadın öldürülüyor, 3 kadından biri şiddet görüyor. Toplumun yapısını olumlu yönde değiştirmek istiyorsak toplumsal cinsiyet eşitliği için taviz vermeden mücadeleye devam etmeliyiz. Kadınlar ve özellikle genç kadınlar siyasette kendi ayakları üstünde durdukça daha güçlü bir yapı oluşur” dedi.
Aylin Nazlıaka’nın Türkiye genelindeki çalışmalarını takdirle karşıladıklarını vurgulayan CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç ise kadınların özgüvenini yüksek tutmasının önemine değindi. 30 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kaldığını, başarıya giden yolda kadının rolünü kanıtlamak için CHP’li kadınların Adana’yı karış karış gezdiğini dile getiren Av. Çinkılıç, “Türkiye’de cinsiyet ayrımcılığının önüne geçilmesi ve yönetim kademelerinde eşit temsil edilmesine yönelik çalışmalarımızı taviz vermeden, yılmadan ve kararlılıkla devam ettireceğiz” diye konuştu.

YORUM YAP