DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HER ÇOCUK PARKINA KAMERA KONULSUN

Yayınlanma Tarihi :
HER ÇOCUK PARKINA KAMERA KONULSUN

AKCAAdana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) Başkanı Çiğdem Akça; “Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımıza çağrımızdır ‘Her Çocuk Parkına Kamera Konulmasını İstiyoruz” dedi.

Akça yaptığı yazılı açıklamada 23- Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sonrasında çocuk kaçırılmaları ve cinayetlerinde çok önemli bir artış olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Biz çocuk istismarında ‘ çocuk işçiliğindeki duruma’ basında yer vermek isterken; çocuk hakları içinde en önemli yeri tutan ‘YAŞAM HAKKI’ ihlali korkunç boyutlara varmıştır. Artık evine 2 saat geç kalan bir çocuğun evinde akla her türlü şey gelmektedir. Türkiye genelinde herkes huzursuz bir şekilde evladını okula göndermektedir. Her çocuk parkında kamera olması çok önemli çünkü kötü niyetli insanların oraya gelmeleri konusunda caydırıcı olacaktır. Amacımız , bir çocuğun başına dahi artık böyle bir olayın gelmemesidir. Toplumda inanılmaz biçimde psikolojik sorunlar yaşayan bireylerde artış olduğunu takip etmekteyiz. Bu durum en çok ‘özellikle kadın ve çocuk ölümlerindeki artışa’ sebep olmakla birlikte, basından ve sosyal medyadan gördüğümüz üzere linç eylemleri sık sık görülmekte; insanlar kendi adaletlerini yaratma çabası içine girmektedirler. Önemli olan önlem almak diyerek tekrarlıyoruz ‘Lütfen acil olarak her çocuk parkına kamera konulsun!”

 

YORUM YAP