DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HDP SALDIRI İDDİALARINA YANIT VERDİ

Yayınlanma Tarihi :
HDP SALDIRI İDDİALARINA YANIT VERDİ

hdpHalkların Demokratik Partisi Adana İl Örgütü partilere ya da esnafa yapılan rahatsızlık verici kimi saldırıların kendi partilerine mal edilmeye çalışılması ile ilgili Hürriyet Mahallesinde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Başbakan’ın kullandığı nefret ve çatışma dilinin her yerde tansiyonu yükselttiği ve seçim güvenliğini tehdit ettiği vurgulandı.

Halkın iradesi yansımalı

Açıklamayı okuyan HDP Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Leyla Uyar bu iddiaların kabul edilmez olduğunu belirterek seçimlerin halkın gerçek iradesinin yansımasına olanak sağlayacak özgür bir ortamda gerçekleşmesi için kendilerinin üzerilerine düşeni yapacaklarını, seçim güvenliğinin hükümetin sorumluluğunda olduğunu dile getirdi.

Kim olursa olsun karşısındayız

Kim tarafından gerçekleştirilmiş olursa olsun barış ortamını sabote edecek her türlü provokatif davranışa HDP’nin karşı olduğunun altını çizen Uyar, bir arada yaşayan halkların farklı toplumsal kesimlerini karşı karşıya geritecek tutum ve davranışlara karşı herkesin dikkatli olması gerektiğini söyledi. “Daha önce partimize mal edilmek istenen ve Hürriyet mahallesinde de bir benzeri gerçekleşen saldırıların tekrar edilmemesi için herkesi sorumlu davranmaya çağırıyoruz” diyen Uyar, seçim güvenliğinin siyasi iktidarın sorumluluğu altında olduğunu belirterek Adana’da da gerçekleşen HDP seçim bürolarına yapılan saldırıların sorumlularının bulunmasını istedi. Açıklamaya HDP Seyhan Eş Başkan Adayları Ayhan Bilgen ve Meliha Varışlı ile HDP ve bileşenşerinin yöneticileri katıldı.

YORUM YAP