Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HDP ADANA ADAYLARINI TANITTI

Yayınlanma Tarihi :
HDP ADANA ADAYLARINI TANITTI

hdp2HDP Adana İl Örgütü, Seyhan Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla adaylık için başvuruda bulunan 30 aday adayını kamuoyuna tanıttı. Farklılıkların bir arada olduğu bir görüntü oluşturan aday adayı listesinde 3 tane de engelli aday adayı bulunuyor.
Barış ve kardeşlik mesajlarının verildiği toplantıda konuşan HDP İl Eş Başkanı Hüseyin Yıldız, aralarında Türk, Kürt, Arap, Alevi… her renkten kişinin bulunduğu aday adaylarına Adananın tüm renklerini HDP’de buluşturdukları için teşekkür etti. Hükümetin karşısında tek muhalefet olarak son günlerde dilinden düşürmediği HDP’yi bulduğunu ifade eden Yıldız, “Çünkü iki üç puanlık oy artışı ile AKP’yi geriletecek olan HDP’dir” dedi.
hdp3Gerçek kardeşliğin ve demokrasinin HDP projesinde olduğunu dile getiren Yıldız, adaylar belirlenirken kadınların eşit temsiline dikkat çekerek kadınların gerçek değerini HDP projesinde bulduğunu söyledi.“Onlar ne yapsa bir hikmet vardır. Zulüm de yapsalar, sizin çocuklarınız aç gezerken onlarınki yatlarda da gezse bir bildikleri vardır mutlaka” anlayışı ile insanların inandırıldığını belirterek bu anklayışın sürdürücüsü olan AKP’yi eleştirdi. Adaylar toplu fotoğraf verdikten sonra kürsüde konuşarak kendilerini tanıttı. Salonda barış kardeşlik ve Soma katliamına dair pankartlar asıldı.
hdp1HDP’NİN ADANA ADAY ADAYLARI ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR:
Beyhan Günyeli
Derya Çiçek Nar
Feyruze Gümüş
Feride Peynirci
Hatice Kavran
Nefise Balyemez
Ahmet Kılıç
Ahmet Özer
Burhanettin Hattısarı
Barış Karabıyık
Hamdullah Çelik
Hayri Çırak
Hayri Haköver
Hıdır Koluman
Hüsnü Yiğit
İsmail Başaran
Kemal Okutan
Mehmet Zahir Karaboğa
Mehmet Yardımcı
Murat Sincar
Mürsel Yıldız
Nurettin Yentürk
Ömer Uluçay
Refik Bayev
Reşit Ertaş
Selman Altay
Şiar Rişvanoğlu
Tugay Bek
Vedat Özkan
Yusuf Tek

YORUM YAP