DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HARÇLIKLAR SOMA’YA

Yayınlanma Tarihi :
HARÇLIKLAR SOMA’YA

erkansomaSoma’daki maden ocağında yaşanan facianın ardından başlatılan yardım kampanyasına Adana’daki Erkan Koleji öğrencileri de destek verdi. Soma’ya özel kermes düzenleyen öğrenciler, harçlıklarını da bağışlayarak elde edecekleri geliri Adana Valiliği’nin Soma için başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde açılan banka hesap numarasına aktaracak.

Soma’da yaşanan, Türkiye’yi derinden etkileyen maden faciası, Erkan Koleji öğrencilerini de harekete geçirdi. Sosyal sorumluluk sergileyen öğrencilerden, okulun İngilizce Kulübü’nde bulunanların ilk işi kermes düzenlemek oldu. Bir günlük kermesten elde edilecek gelirin yanı sıra, öğrenciler de harçlıkları ile katkı sağlamayı kararlaştırdı. Öğrenciler, yürütecekleri yardım kampanyasında elde edecekleri parayı, Adana Valiliği’nin başlattığı Soma’ya yardım kampanyası çerçevesinde banka hesabına yatıracak. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik Haftası’nda yaşanan Soma felaketinin ardından ellerini Soma’ya uzatan Erkan’lı öğrenciler, örnek oldu. Okuldaki kampanyanın yanı sıra, Cuma günü ders bitimi yapılan İstiklal Marşı ve bayrak töreninde de Soma’da yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Soma’daki felaketin herkesi yasa boğduğunu belirten Erkan Koleji Genel Koordinatörü İzzettin Yüzçelik, “Öğrencilerimizin gerçekleştirdiği bu kampanyada elde edilecek gelirin miktarı, büyüklüğü önemli değildir. Türk Milleti her kötü günde olduğu gibi kenetlenecek, damlalar gölleri oluşturacaktır. Öğrencilerimiz de bu gölün oluşmasında katkı sağlayacak damlalardan biri olmuştur. Öğrencilerimizin yaralarının sarılması için (Biz ne yapabiliriz?) diyerek harekete geçip, toplumsal bir duyarlılık göstermeleri açısından bakıldığında okulumuzdaki kampanya çok büyük öneme sahiptir. Gençlik Haftası’nda gençlere yakışan bir duyarlılık gösteren öğrencilerimiz, ulu önder Atatürk’ün söylediği gibi ülkenin gerçek emanetçisi olduklarını bu kampanya ile de göstermişlerdir. Sadece eğitimdeki başarıları, kültür ve spordaki etkinlikleri ile değil bu sorumluluk projesinde de kendilerini gösteren öğrencilerimizi, onları yetiştiren ailelerini ve öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

YORUM YAP