DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HALKIN ARASINDA YILBAŞI

Yayınlanma Tarihi :
HALKIN ARASINDA YILBAŞI

sözlüAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 2015’e Adanalıların arasında girdi. Uğur Mumcu Meydanı’nda Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen yeni yıl etkinliklerine binlerce Adanalı katıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen yeni yıl etkinliklerine Adanalılar yoğun katılım gösterdi. Binlerce Adanalı DJ müziği, lazer ve havai fişek gösterileri eşliğinde 2015’i karşıladı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yeni yıl kutlamalarına ailesiyle birlikte katıldı ve hemşehrilerini selamladı.

ŞEHİTLERİMİZİ VE GAZİLERİMİZİ  MİNNETLE VE RAHMETLE ANIYORUZ

2014’ün acısıyla, tatlısıyla geride kaldığını belirten Başkan Sözlü, “Bugün burada özgürce toplanabiliyor olmamız bizim için bir nimettir ve değerini iyi bilmemiz gerekir. Bunu ve bayrağımızın göklerde bağımsızca dalgalanmasını Cumhuriyetimize, demokrasimize borçluyuz. Cenab-ı Allah’a çok şükürler olsun. Bugün, şu havayı teneffüs edebilmemiz için bağımsız bir ülkeyi bize miras bırakanlar büyük bedel ödediler. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

YANI BAŞIMIZDAKİ KAN VE GÖZYAŞI DİNSİN

Yanı başımızdaki coğrafyalarda kan ve gözyaşı bulunduğunu, ülkemize de yansımalarının olduğunu belirten Başkan Sözlü, “Cenab-ı Allah’tan diliyoruz ki; 2015 yılı, bütün insanlık alemi için kanın, gözyaşının dindiği, huzurun, barışın, refahın hüküm sürdüğü bir yıl olsun. Cumhuriyetimizin kökleri daha derinlere insin, demokrasimiz güçlensin, aziz Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar varlığını sürdürsün” diye konuştu.

2015 ADANA’NIN YILI OLACAK

2015’te Adanalı hemşehrilerinin dileklerinin gerçekleşmesini arzu ettiğini kaydeden Başkan Sözlü, şöyle devam etti: “2015 yılı inşallah Adanamız için kalkınma, hamle yılı olacak. Bizden ümidi olanları mahkum etmeyeceğiz, sizin için çalışacağız. 2015 Adana’nın yılı olacak.”

Saatlerin 12’yi göstermesine 10 saniye kala Uğur Mumcu Meydanı’nı dolduran Adanalılarla birliktte 10’dan geriye doğru sayan Başkan Sözlü, hemşehrilerinin yeni yılını kutladı. Başkan Sözlü, Adanalılarla birlikte 10. Yıl Marşı’nı söyledi.

Büyük coşkunun yaşandığı meydanda havai fişek gösterisi ilgiyle izlendi.

Adanalılar, Başkan Sözlü’yü alandan sevgi gösterileriyle uğurladı.

YORUM YAP