DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

HALK KENDİSİ KARAR VERECEK

Yayınlanma Tarihi :
HALK KENDİSİ KARAR VERECEK

hdpHalkların Demokratik Partisi seçim çalışmalarına hız vererek devam ediyor. HDP eş başkan adayları diğer taraftan şehri birlikte yöneteceği halkla toplantılarda bir araya geliyor. Önceki gün Yeşilyuva mahallesinde halkla bir araya gelen Seyhan Belediyesi Eş Başkan adayı Ayhan Bilgen, Yeşilyuva halkıyla halkın karar alma süreçlerine nasıl katılacağını ve güncel siyasi gündemi konuştu. Bilgen, siyaset anlayışlarının yalnızca koltuk değiştirmekten ibaret olmadığını belirterek halkın rantçı belediyecilik ya da halkın kendi şehri, mahallesi, sokağı için kendi karar verdiği bir anlayışı seçeceğini söyledi.

Berkin’i unutturmayacağız

Sözlerine Berkin Elvan’ı anarak başlayan Bilgen, demokrasi yolunda hayatını kaybedenleri onların hayatını ortaya koydukları değerleri rehber alarak yaşatabileceklerini belirterek Uğur Kaymaz’ı, Ceylan Önkol’u unutturmadıkları gibi Berkin’i de unutturmayacaklarını söyledi.

30 Mart’ın referandum niteliğinde olduğunu belirten Bilgen, siyaset anlayışlarının yalnızca koltuk değiştirmekten ibaret olmadığını belirterek halkın rantçı belediyecilik ya da halkın kendi şehri, mahallesi, sokağı için kendi karar verdiği bir anlayışı seçeceğini söyledi.  Türkiye’deki politik atmosferden bahseden Bilgen, kaos ortamlarında ya özgürlük ya da daha baskıcı rejimlerin çıktığını söyledi. HDP’ye yönelik saldırıların halkı bölme girişimleri olduğunu vurgulayan Bilgen, “Kardeşlikten yana olarak özgür olacağız ya da eski ulusalcı despotik yönetime geri döneriz” şeklinde konuştu. “İster Alevi, İster Türk, ister Arap olalım sokaklarımız birbirine benziyor” diyen Bilgen, siyasi parçalanmışlığın yüksek olduğu Seyhan’da Arap, Türk, Kürt vatandaşların birbirine muhtaç olmasının tarihi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

 

YORUM YAP