DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

GİZEM’İN BÜSTÜ İÇİN YARIŞMA

Yayınlanma Tarihi :
GİZEM’İN BÜSTÜ İÇİN YARIŞMA

gizemİşkenceyle katledilen 6 yaşındaki Gizem Akdeniz’in adının parka verilmesi kararı Çukurova Belediye Meclisinden de oybirliğiyle geçti. Tüm partilere teşekkür eden Başkan Çetin, Gizem’in büstü için üniversiteli gençler arasında yarışma yapılacağını açıkladı

Çukurova Belediyesi’nin mayıs ayı son meclis toplantısında, bir akrabası tarafından işkence edilerek katledilen Gizem Akdeniz’in adının verileceği 100. Yıl Mahallesi’ndeki parkın durumu da görüşüldü. CHP’li üye Burhanettin Bulut, “Parklara ad verirken o adlara uygun birtakım anlamlar yüklemeliyiz” diye öneride bulunurken AKP’li üye Aslı Çelik de çocuk cinayetleriyle kadına yönelik şiddete olan tepkisini anlatırken gözyaşlarına hâkim olamadı.

“Bir parka ‘Barış’ adı verilecekse Bülent Ecevit’in adı akla gelmeli” biçimindeki yaklaşıma hak veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Gizem Akdeniz Parkı’nın hem yüksek güvenlikli hem de içindeki bazı özellikleri nedeniyle farklı bir park olacağını söyledi. Başkan Çetin, “Bu parkta Çocuk Hakları Sözleşmesinin bazı hükümleri, çocuklar üzerine söylenmiş önemli sözler, çocukların anne babalarına yazdığı mektup ve boyama duvarları yer alacak” diye bilgi verdi.

Gizem Akdeniz’in adının verileceği 100. Yıl’daki parka giderek inceleme yapan ÇÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Suat Karaaslan, Başkan Soner Çetin’le de görüşerek bilgi verdi.  Prof. Dr. Karaaslan, “Bölüm öğrencilerimiz arasında bir büst yarışması yapma kararı aldık. Benim başkanlığımda, Prof. Dr. Birnur Eraldemir, öğretim görevlileri Ragıp Şahin ve Fehmi Kamalmaz’ın yer aldığı bir jüri oluşturduk. Acıyı ve sevgiyi sembolize eden bir büst yapılacak” dedi.

YORUM YAP