Gündem Adana

GENÇLİK BİR MİLLETİN GELECEĞİDİR

GENÇLİK BİR MİLLETİN GELECEĞİDİR
18 Mayıs 2014 - 16:01

mustafakibar Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919 tarihinde bağımsızlık uğruna Samsun’dan başlattığı kurtuluş mücadelesinin 95. yıldönümünü bu yıl, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan facia nedeniyle buruk kutluyoruz. Bu vesile ile maden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve tüm ülkemize sabır; yaralı olarak kurtulanlara da acil şifalar diliyorum.

Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler. Çukurova Üniversitesi olarak bizler de bu bilinçle, Atamızın ilkelerini kendimize rehber edinerek, milli mücadele ruhunu devam ettirme ve çağın gerektirdiği donanımlara sahip bir gençlik yetiştirme, Üniversitemizden yeni bilgi, beceri ve tutumlar kazanmış mezunlar verebilme azmi ve kararlılığı içerisindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta yarınlarımızın güvencesi sevgili gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”