DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

EV VE SÜS HAYVANLARI EĞİTİM SEMİNERİ

Yayınlanma Tarihi :
EV VE SÜS HAYVANLARI EĞİTİM SEMİNERİ

hayvanSarıçam Belediyesi Su ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü işbirliği ile ev ve süs hayvanlarının beslenmesi, bakımı ve korunmasına ilişkin eğitim semineri düzenledi.

Veteriner Hekimler Odası toplantı salonunda gerçekleşen iki günlük eğitim seminerine, ev ve süs hayvanı üretici ve satıcıları katıldı. İki günlük seminere yaklaşık 120 kişi katılırken, seminerin açış konuşmasını yapan Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, ev ve süs hayvanının insan hayatının önemli bir parçası olduğunu söyledi. Evde hayvan beslenmesini teşvik ettiklerini belirten Başkan Zenbilci, “İnsanların evde hayvan beslemesi ile hem kendisine bir uğraş alanı edinmiş oluyor. Hem de günlük yaşamda var olan stresten kurtulmak için bu hayvanlarla ilgilenmek önemlidir. Hayatımızın bir parçası olan bu canlıların bakımı, beslenmesi, üretimi, satışı ve korunması da o derece önemlidir. Bu amaçla bunu besleyen, satan ve üretenlerin de bilinçli olması için bu eğitim seminerini düzenlenmiş buluyoruz. İnşallah katılan arkadaşlarımız bundan yeterli bilgi ve donanımı elde ederler.” dedi.

Daha sonra İl Tarım Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünden Osman Turan Sesli, Yüreğir Belediyesi Çevre Sağlığı Müdürü Veteriner Hekim Atilla Erdoğan,  ve Su ve Orman Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğünden Eyüp Trobik katılımcılara hayvanların, beslenmesi, korunması ve bakımına ilişkin bilgi sundu. Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Gaffar Aktoz ve Sarıçam Belediyesi Veterineri Aylin Akiz’de birer sunum yaptı. Seminer sonunda katılımcılara Sarıçam Belediyesi tarafından birer sertifika verildi. Başkan Ahmet Zenbilci’de katılımcılardan bazılarına sertifikalarını takdim etti.

YORUM YAP