DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ESRA ÖZDEN’E ÖDÜL

Yayınlanma Tarihi :
ESRA ÖZDEN’E ÖDÜL

rotaryAdana 5 Ocak Rotary Kulübü’nün bu yılki ‘Meslek Ödülü’, TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden’e verildi. ‘Kadın Girişimci Okulu’ projesiyle çok sayıda kadının kendi işini kurmasına öncü olan TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanı Esra Özden, 5 Ocak Rotary Kulübü’nün bu yılki ‘Rotary Meslek Ödülü’nün sahibi oldu. Aynı ödül geçen yıl da Çukurova Üniversitesi’nin (ÇÜ) Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mithat Özsan’a verilmişti. 5 Ocak Rotary Kulübü Başkanı Gökhan Çıragil, Esra Özden’in başarılı girişimcilik öyküsüne, kente yararlı sosyal projeleri de eklediğini belirterek “Yönetim Kurulumuz, bu yılın ‘Rotary Meslek Ödülü’nü, meslektaşlarına örnek olan Esra Özden’e vermeyi kararlaştırdı. Özden’in son olarak Adana’ya kazandırdığı  ‘Kadın Girişimci Okulu’ mezunlarının kendi işini kuruyor olmasından da son derece mutluyuz” dedi.

RUTİN HAYATTA BAŞARI OLMAZ

Adana Seyhan Otel’de, 5 Ocak Rotary Kulübü üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda ödülünü Kurucu Başkan Mehmet Yağlıcı’dan alan Esra Özden de başarıyı ancak ‘rahatlıktan rahatsız olanlar’ın yakalayabileceğini söyledi. Özden, ödül törenindeki konuşmasında rutin hayatlarda, dingin yaşamlarda başarı elde edilemeyeceğini belirterek, “Başarıyı yerinde duramayanlar, rahatsız olanlar, risk alanlar, karşılık beklemeyenler, hatta bütün gayretlerine rağmen eleştiri alanlar yakalayabiliyor. Bunu yaşam felsefeme uyarladım. Yaptığım her işte aldığım her kararda ülkem ve insanlık için yararlı olduğumu görmek beni çok mutlu ediyor. 5 Ocak Rotary Kulübü’nden ödül almak mutluluğumu daha da artırdı, onur duydum” dedi.

DÖRTLÜ ÖZ DENETİM

Ödül töreni öncesi 5 Ocak Rotary Kulübü’nün internet sayfasını incelediğini, burada yer alan ‘Dörtlü öz denetim’ ilkelerini benimsediğini ve herkese önerdiğini anlatan Özden, “Düşündüğüm, söylediğim ve yaptığım şeyler… Gerçeğe uygun mu? Daha önemlisi adil mi ve yeni dostluklar kazandıracak mı? Daha daha önemlisi insanlık için yararlı olacak mı? Bu günden sonra alacağım kararları da sağlamasını bu ilkelerle yaparak almayı arzu ediyorum. Beni bu ödüle layık gören herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

YORUM YAP