Gündem Adana

ESNAF ÇALIŞKAN’I BAĞRINA BASTI

ESNAF ÇALIŞKAN’I BAĞRINA BASTI
12 Mart 2014 - 12:39

CALISKANSeçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Seyhan’da her kesimi kucaklamak istediğini her zaman dile getiren Çalışkan, esnafın yoğun olduğu Ali Münif Yeğenağa Caddesi ve Tenekeciler çarşısı olarak bilinen Ayakkabıcılar çarşısında esnafı ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Çalışkan gittiği her yerde büyük ilgiyle karşılaştı. Esnaf Çalışkan’a tarihi makinalarla yaptıkları ürünlerle ilgili bilgi sunarken destek sözü verdi. Esnaf ziyareti sırasında sokak ortasında açık hava toplantısı da yapan Çalışkan, emekçilerin seçimde kendi geleceklerine oy vereceklerine dikkat çekerek, “vereceğiniz oy kendi geleceğiniz, aileniz ve çocuklarınızın geleceği için. Bu nedenle oyunuzu verirken seçici olun” dedi.

KENT KONSEYİ KADIN MECLİS ÜYELERİNE ZİYARET

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Serap Baltacı ve üyelerini ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, her zaman STK temsilcilerine kapılarının açık olacağını söyledi. Kendilerine ulaşamayan vatandaşa STK temsilcileri ve Muhtarlar aracılığıyla ulaşacaklarını ifade eden Çalışkan, “STK temsilcileri bizim göremediğimiz sorunları görebiliyor ve çözüm önerisi getiriyor. Biz Belediye Başkanı olduğumuzda bu fikirlerden istifade edeceğiz. Belediyeyi Muhtarlar ve STK temsilcileri ile birlikte yöneteceğiz” dedi.

ŞAKİRPAŞA’DA STK ZİYARETİ

Şakirpaşa’da bulunan Aksaraylılar Eğitim, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne de ziyarette bulunan Çalışkan,  burada sosyal adaletten bahsetti. Seyhan’ı yönetirken 771 bin Seyhanlı’ya eşit şekilde yaklaşacaklarını belirten Çalışkan “Eşit ve adil hizmet yapacağız. Böylece sosyal adaleti sağlayacağız” diye konuştu. Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’ni (ASKON) ziyaret eden Çalışkan işadamlarına Seyhan’da yapacaklarını anlattı. Çalışkan işadamlarına Seyhan’ın olumsuz yönlerini pozitife çevirmek için yapacağı ekonomik sosyal ve kültürel değişimden örnekler verdi.