Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

ENGELLİ AİLESİNDE SEVİNÇ

Yayınlanma Tarihi :
ENGELLİ AİLESİNDE SEVİNÇ

ev_ziyareti_yuregirYüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Bayram ziyaretlerini sürdürdü. Kışla Mahallesinde ziyaret ettiği çocukluğundan bu yana yürüme engelli Nazile Ürkmez’i ziyaret eden Başkan Çelikcan Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde verilen kurslara daha rahat gidip gelmesi için tekerlekli sandalye hediye etti.  İlk iş olarak okuma yazma kursuna giderek okuma yazma öğrenecek olan Nazile Ürkmez çifte bayram yaşadı. Bayram ziyaretine AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar, Başkan Çelikcan’ın eşi Mehtap Çelikcan ve Bahadır Balcılar’ın eşi katıldı.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan engelli vatandaşlarında normal yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla ellerinden geleni yaptıklarını belirterek ‘Adana da ilk defa Yavuzlar Mahallesine Engelli Koordinasyon Merkezi yaptıklarını belirterek ‘Artık burada engelli vatandaşlarımızın dışarı çıkabilmelerini sağlayacağız. Burada engelli vatandaşlarımıza yönelik meslek kursları ve hobi kursları düzenleyeceğiz. Kendi imkanları ile gelemeyecek olan vatandaşlarımızı da evlerinden alıp evlerine bırakacağız. Bu sayede bu vatandaşlarımızın sosyalleşmesini de sağlamış olacağız. Çünkü bu insanlarımız da toplumumuzun bir parçasıdır. Onlara sahip çıkmak sosyal belediyecilik gereğidir. Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz.’ şeklinde konuştu.

Annesinin yardımıyla sokağa çıkabildiğini annesinin yaşlanması nedeniyle artık sokağa çıkamadığını belirten Nazile Ürkmez, Başkan Çelikcan’a teşekkür etti. Bundan sonra ilk iş olarak okuma yazma kursuna katılarak okuma yazma öğreneceğini belirten Ürkmez ‘Bundan önce Mehmet Akif Ersoy Kültür Evinde verilen biçki dikiş kursuna annemim yardımıyla gidip geldim. Ama annem beni getirip götürmede yaşlandığı için çok zorlandı.  Eğer belediye başkanımız bana bu sandalyeyi getirmeseydi sokağa çıkamayacaktım. Bu bayram bizim için çifte bayram oldu. Beni eve mahkum olmaktan kurtardığı için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.’dedi.

YORUM YAP