DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

EMLAK SEKTÖRÜ HAREKETLENİYOR

Yayınlanma Tarihi :
EMLAK SEKTÖRÜ HAREKETLENİYOR

akdeniz emlakAdana’nın emlak sektöründe cazibe merkezi olduğuna dikkat çeken Akdeniz Emlak Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Güngör Geçer önümüzdeki günlerde inşaat sektöründe önemli gelişmeler olacağına vurgu yaptı.

Adana’nın önde gelen emlak ve inşaat firmalarından olan Akdeniz Emlak, 5. ofisini Kenan Evren Semt Pazarı karşısında açtı.

Son yıllarda Adana’nın emlak sektöründe cazibe merkezi olduğuna dikkat çeken Akdeniz Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Geçer, son 2 yıl içerisinde yabancı inşaat firmalarının Adana’ya ayrı bir önem gösterdiğini söyledi. Geçer,”30 Mart yerel seçimleri sürecinde emlak sektöründe bir durağanlık yaşanmıştı. Ancak seçimlerin geride kalması ile birlikte sektör tekrar canlanmaya başladı. Bununla birlikte genel olarak baktığınızda Adana diğer illere göre cazibe merkezi konumuna gelmiş durumda. Zaten yabancı firmaların Adana’yı tercih etmesindeki en büyük etkende budur” ifadelerini kullandı.

KONUT FİYATLARINDAKİ ARTIŞ

Son yıllarda konut fiyatlarında yaşanan astronomik artışı, arsa bulma sıkıntısına bağlayan Geçer, Adana genelinde yaşanan arsa sıkıntısının önce arsa ardından ise konut fiyatlarını tavan yaptırdığını söyledi. Geçer, “Kentimizde önemli derecede bir konut sıkıntısı  var. Bu sıkıntının tek çözümü ise kentsel dönüşümdür” şeklinde konuştu.

ADANA’NIN İLACI KENTSEL DÖNÜŞÜM

Adana’da acilen kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçmesi gerektiğini belerten Geçer, bu projelerin hayata geçmesi ile kentin önemli sıkıntıların aşılacağını söyledi. Geçer, ” Yeni seçilen belediye başkanlarının kentsel dönüşüme başlaması ile birlikte kentin en önemli sorunu olan istihdama katkı sağlanmış olacak. Böylelikle hem ekonomimiz canlanacak hem de işsizlik önemli oranda azaltılacak”

SOSYAL DONATILI EVLER

Son dönemde yapılan inşaatlarda sosyal donatı alanlarına önem gösterildiğine vurgu yapan Geçer, artık insanların 4 duvar almak istemediğini havuzu, oto parkı ve çocuk oyun alanları olan yerlerde oturmak istediğini söyledi. “Geçmişte yapılan yapılara baktığınız zaman çoğunda otopark dahi yok. Ancak günümüzde yapılan yeni yapılarda otoparktan çocuk oyun alanlarına kadar her şey düşünülüyor. Çünkü artık insanlar ev alırken 4 duvar değil, yaşanılabilecek bir yer istiyor” dedi.

 

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • DolarDOLAR
  ALIŞSATIŞFARK
 • EuroEURO
  ALIŞSATIŞFARK
 • SterlinİNG. STERLİNİ
  ALIŞSATIŞFARK
 • FrangİSV. FRANGI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Kanada DolarıKAN. DOLARI
  ALIŞSATIŞFARK
 • Çeyrek AltınÇEYREK ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • Gram AltınGRAM ALTIN
  ALIŞSATIŞFARK
 • BitcoinBITCOIN
  FİYATDEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış