DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

EFSANE BELEDİYE BAŞKANLARI ADANA’DA

Yayınlanma Tarihi :
EFSANE BELEDİYE BAŞKANLARI ADANA’DA

bilgi_gucturÇukurova Genç İşadamları Derneği’nin (Çukurova GİAD), büyük ses getiren Bilgi Güçtür toplantıları, Adana’ya bir kez daha güç katacak. ‘Dünya kenti Adana’ yolunda önemli projeleri hayata geçiren Çukurova GİAD’ın toplantısında, Londra’nın ilk Mayor’u, İngiltere siyasetinin önemli ismi, efsane belediye başkanı Ken Livingstone ile Toronto’nun 62 ve 63. Mayor’u, vizyoner Belediye Başkanı David Miller konuk olacak. Efsane başkanlar, “Dünya kenti nasıl olunur, nasıl yönetilir?” konusunda konuşacak.

Ömer Faruk Sakarya başkanlığındaki Çukurova GİAD yönetimi, Bilgi Güçtür toplantılar serisini, dünyaca tanınan iki önemli ismin katılımıyla sürdürecek. Bugün (25 Şubat’ta) HiltonSA Otel’de saat 18.00’de yapılacak toplantının konukları, Londra’nın ilk Mayor’u, İngiltere siyasetinin önemli ismi olan, şehirlerin geleceği konusunda görüşlerine önem verilen Ken Livingstone ile Toronto’nun 2003-2010 yılları arasında Belediye Başkanlığı’nı yapan, 62 ve 63. Mayor’u, ‘Vizyoner belediye başkanı’ olarak bilinen, Toronto’nun en yaşanabilir kentler sıralamasında 8 yılda ilk 5’te yer almasının mimarı olan David Miller olacak. Çukurova GİAD, bu toplantıyla yine büyük yankı uyandıracak, yine Adana’nın sınır ötesinde tanınmasını sağlayacak, Adana, yine ulusal ve uluslar arası arenada konuşulacak. Efsane başkanlar, 30 Mart yerel seçimleri öncesinde belediye başkan adaylarına da rehber olabilecek bilgiler aktaracak.

Daha önce dünyanın 2 önemli ekonomistinden biri olan Nouriel Roubini ve Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder’i Adana’da konuk ederek büyük yankı uyandıran Çukurova GİAD’ın Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Bilgi Güçtür toplantılarının kendilerini her zaman heyecanlandırdığını, ancak, 25 Şubat’daki toplantının, yerel seçimler öncesinde efsane belediye başkanlarının katılımıyla yapılmasının kendilerine farklı bir heyecan verdiğini söyledi.  Bu heyecanın Adana’ya hizmet ve ‘Dünya kenti olma’ isteklerinden kaynaklandığını bildiren Sakarya, toplantıya sadece Adana’nın değil, çevre illerin belediye başkanları ile başkan adaylarını da davet ettiklerini söyledi. Sakarya,  “Bu toplantı bizi daha önce yaptıklarımızdan çok daha fazla heyecanlandırıyor. Adana’nın dünya kenti olması yönünde, her ikisi de efsane başkanlar olan, başkanlık yaptıkları kentlere vizyon kazandıran, dünyanın en yaşanabilir kentleri arasında yer almasını sağlayan konuklarımızın, Adana’nın dünya kenti olmasına da katkı koyacaklarını düşünüyoruz. Biz Çukurova GİAD olarak, güçlü ekonomisiyle dünyanın gelecekteki yatırım cenneti olarak gördüğümüz Adana’mızın dünya kenti olmasını istiyoruz. Söylemlerimizi, çalışmalarımızı, projelerimizi de bu hedef doğrultusunda sürdüreceğiz” dedi.

 

 

YORUM YAP