Gündem Adana

DURAK MEYDANA İNDİ

DURAK MEYDANA İNDİ
16 Mart 2014 - 17:23

DURAEKMHP’nin Sarıçam’da “Büyük Buluşma” etkinliğinde Aytaç Durak-Hüseyin Sözlü izdihamı yaşandı. Aytaç Durak, burada konuşma yaptıktan sonra Hüseyin Sözlü’nün elini havaya kaldırarak halefini ilan etti.

“MHP’NİN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞINI FAŞİSTÇE GASPETTİLER”

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP MDK Başkanı A. Fatin Özdemir, Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ ve Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Gazi Adamhasan’ın da iştirak ettiği büyük buluşmada binlerce kişiye seslenen Sözlü, MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, “Milliyetçi Hareket’in zaferine tahammül edemeyenler, Milliyetçi Hareket’in belediye başkanlığını faşistçe gaspetmişlerdir. Ve sizin seçtiğiniz Adana’nın 5 dönemdir Başkanı olarak seçtiği muhterem Aytaç Durak’ı ikişer aylık dönemler halinde 4 yıldır el çektirmişlerdir. Böylesine arsızlığın, böylesine bir mağduriyetin eşi ve benzeri yoktur. Ama Allah’ın izniyle Adana’da Büyükşehir Belediyesini ikinci kez alacağız. Bu haksızlığı gidereceğiz” dedi.

“AK PARTİ’DEYKEN İYİ İDİM DE MHP’DE Mİ KÖTÜ OLDUM?”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak de Sözlü’nün seçim otobüsü üzerine çıkarak “Aytaç Baba” sloganları altında konuştu. Durak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ben AK Parti’de Belediye Başkanıyken iyiydim de , Milliyetçi Hareket Partisi’nden seçilince kötü mü oldum?. Aynı adam değil miyim ben? Adanalı ahmak mı? Siz ahmak mısınız beni 5 defa seçtiniz? Sadece beni beş defa seçmediniz, ben de mahcup etmedim sizi. 86 müfettiş gönderdiler 4 yıl içerisinde. Sabah karanlığında 30 polisle benim evimi bastılar. Ben terörist miydim? Adanalılar beni beş kez seçmiş,  bu milli iradeye saygısızlık değil mi? Beni 42 gün hapse bile attılar. Ama Allah’a şükür duvara çarptılar” şeklinde konuştu.

“BÜTÜN ADANALILARA SESLENİYORUM”

Durak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben sadece bunu burada MHP’lilere demiyorum, bütün Adanalılara sesleniyorum. Mısır’daki oyun namus olduğunu söyleyenlere, Adana’daki oyların da namus olduğunu sandıkta her Adanalının vermesi gerekiyor. Kendilerine güveniyorum vereceklerdir.  Ben buraya gelmişken sizin şahsınızda, ananız, teyzeniz, babanız, dayınız Ceyhan’dadır, Kozan’dadır,  mamoğlu’ndadır, Feke’dedir, Saimbeyli’dedir, Tufanbeyli’dedir, Aladağ’dadır. Lütfen onlara selam gönderin, Adananıların da oylarının namus olduğunu gösterelim. Sayın Başkanın şahsında hemşerilerimizin hepsine, ananıza, babanıza ve tüm akrabalarınıza selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Durak, vatandaşların tezahüratları arasında Hüseyin Sözlü’nün elini havaya kaldırarak büyük destek verdi.