Ankara Escortları

DOLAR32,1800% 0.07
EURO34,9826% -0.04
STERLIN40,9690% 0.03
FRANG35,3727% 0.16
ALTIN2.507,96% 0,19
BITCOIN70.256,21-1.937

DURAK CHP’YE, ALDIRMAZ AKP’YE…

Yayınlanma Tarihi :
DURAK CHP’YE, ALDIRMAZ AKP’YE…

Av. Mustafa Çinkılıç, Yurt Gazetesi’nin Güney ekindeki köşesinde görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak’ın ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın içinde bulundukları açmazdan çıkış yollarını yazdı. İşte Çinkılıç’ın ses getirecek yazısı:

DURAK CHP’YE, ALDIRMAZ AKP’YE…
Yarın bayram. Hani… çocuk gözlerinden bir gülümseme geçer ya, hediye alınca bayram günleri, öyle gülümseme geçsin gözlerinizden bu bayram ve her bayram.
Bayram boyunca her dost sohbetinde acaba? diye tartışacağınız bir düşüncemi hatta iddiamı yazmak istiyorum bu gün.
Bilindiği gibi, yaklaşan yerel yönetimler için adaylar, aday adayları ve henüz aday adayı olmamış muhtemel adaylar kamuoyunda tartışılmakta.
Tüm siyasi yaşamı boyunca –kendi ifadesiyle- “Oynak Merkez Teorisi” ile her seçimde merkez olmayı, kendinden söz ettirmeyi sağlayan Aytaç Durak da, onun meclis üyesi olarak seçilen, ve bu gün onun görevden alınmasından sonra vekili olarak Anakenti yöneten Zihni Aldırmaz da, bu seçimde pozisyon kapma, gündemde kalma çabası içerisine girdiler.
İktidar partisinin Adana için bir aday bulamadığı, hele genel başkanlarının Adana’ya gelişi ve tüm devlet olanaklarının seferber edilmesine rağmen yapılan mitingin fiyaskosu, iktidarın tüm olanaklarına rağmen partinin Adana ‘ da her geçen gün kan kaybettiğini gösteriyor.
Bu gün için MHP kendi Anakent Belediye başkan adayını belirledi. CHP Anakent Aday adayları, tatlı bir rekabet içinde biryandan kendilerini bir yandan partilerinin tanıtımını sürdürüyorlar.
Bu tabloda; Zihni Aldırmazın AKP dışında herhangi bir partiden aday olması demek, ertesi günü vekillikten düşmesi demektir. Bilindiği gibi, sayın Durak idari bir tasarrufla açıkta tutuluyor. Onu açıkta tutan siyasi irade, kendi karşısına çıkacak olan sayın Aldırmaz’ı bir dakikada düz meclis üyesi yapmak için sayın Durak’ı – pazarlıkla- görevine iade etmekte tereddüt etmez. Seçime girerken düz meclis üyesi olan bir Aldırmaz’ın da hiçbir partiye yararı olmaz.
Bu nedenle sayın Aldırmaz siyasi geleceğini şekillendirirken AKP ye mahkumdur. Yönetimde olduğu süreci aklamak ve iktidar olanaklarını da kullanmak için tek seçeneği AKP dir. AKP’ nin de tek seçeneği sayın Aldırmaz gibi görünüyor. “Aldırmaz AKP’li değil ki” denilecektir. Sayın Durak da AKP’den aday gösterildiğin AKP’li miydi? Değildi. Bu bir AKP klasiğidir; kendisine doğrudan bağlı tarikatçı kadrolarıyla kazanamayacağı yerlerde Truva Atı kullanmayı, takiye yapmayı sever.
Sayın Durak için AKP’ den aday olma yolu zinhar kapalıdır. Bunu kendisi de herkes de bilir. MHP ilk açığa alındığında, Durak’ı yalnız bırakmış, arkasında durmamış ve bu gün de adayını belirlemiştir.
Sayın Durak, haklı olarak kendisine yapılanların öcünü almak için, intikam duygusu içerisindedir. Eminim ilk hedefi AKP’ yi sandığa gömmek ondan intikam almaktır. Ancak, AKP‘den intikam alırken kendisine bu süreçte sahip çıkmayan ilk göz ağrısı MHP’ nin de bir ders almasını, kendisini dışlamanın zararını görmesini isteyecektir.
Bu duygularını ancak bir partiden yada bağımsız aday olarak seçime girmeyle gerçekleştirebilir. Bu tabloda kazanabilecek bir CHP den aday olamaz zira kazandığında da aynı idari tasarruf devam eder, seçildiği koltuğa oturamaz. –Olmaz öyle şey diyenler, seçilmiş ve halen cezaevinde tutulan CHP, MHP ve BDP milletvekillerine baksınlar-
Bu tabloda; Aytaç Durak’ ın Bağımsız, yada CHP dışında bir partiden aday olarak, AKP’ ye ve MHP’ ye giden oyları keserek her iki partiden de intikamını almış olur.
Çıkış noktası: Aldırmaz AKP’ye yanaşmaya, Durak CHP’yi desteklemeye siyaseten mahkumdur.

Av. MUSTAFA ÇİNKILIÇ – YURT GAZETESİ GÜNEY EKİ

YORUM YAP