Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

DOLANDIRICILARI KİMİ HEDEF ALDI?

Yayınlanma Tarihi :
DOLANDIRICILARI KİMİ HEDEF ALDI?

seyhanbelediyesiAdana’da bazı müteahhitlerin, belediyelerin isimleri kullanılarak “Suriyelilere yardım yapacağız sizin de katkı koymanız lazım” denmek suretiyle dolandırdıkları tespit edildi. Konu ile ilgili müteahhitler ile bir araya gelen Başkan Zeydan Karalar, bu ve buna benzer taleplere itibar edilmemesini istedi.

“SURİYELİLERE YARDIM EDECEĞİZ” DEDİLER

Telefon dolandırıcılarının bu seferki hedefi Adana’da faaliyet gösteren ve müteahhitlik hizmetleri sunan meslek grupları oldu. İş adamları farklı telefon numaralarından aranarak; Seyhan Belediyesi adına sosyal sorumluk projeleri adı altında, Suriyeli sığınmacılar için para istendi. Seyhan Belediyesi’nden üst düzey yöneticilerin isimlerini kullanan şüpheliler; Ülkemize yerleşen Suriyeli mülteciler için başta tekerlekli sandalye olmak üzere ayni ve nakdi yardımlar yapılacağını söyledi. Sosyal yardımlar için para havuzu oluşturulduğu ve kendilerinin de mutlak suretle yardım etmesi gerektiği söylenmek sureti ile iş adamlarının iyi niyetleri suiistimal edildi.

KONU EMNİYETE İNTİKAL EDİLDİ

Konu ile ilgili Seyhan Belediyesi gerekli mercilere başvuruda bulunurken. Adana Emniyet Müdürlüğü tahkikat başlattı. Konunu ile ilgili olarak Adanalı müteahhitler ile bir araya gelen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kendilerinin dürüst çalışan tüm iş adamı ve müteahhitlerin arkasında olacaklarını belirtirken bu ve buna benzer aramalara itibar edilmemesini istedi. Başkan Karalar, “Bazı kişi yada kişilerce belediyemiz adı kullanılarak iş adamlarından para istendiği duyumunu aldık. Duyum üzerine konu gerekli mercilere iletildi. Konu ile ilgili olarak Emniyet güçlerimiz gerekli çalışmayı yapmakta. Umarın failler en kısa sürede yakalanır. Biz belediyeye efsane olmaya geldik ve dürüst çalışan müteahhitlerimizin arkasındayız. Hiç kimse böyle asılsız iddialara aldanıp birilerine para vermeye kalkmasın” ifadelerine yer verdi

YORUM YAP