Gündem Adana

DİKKAT ÖLÜM VAR…

DİKKAT ÖLÜM VAR…
30 Eylül 2013 - 11:44

karatas_yoluYerel seçimler öncesi Adana’da bulvar ve kavşak çalışmalarında gözle görülür artış olurken yapılan düzenlemelerin adeta yapboz şeklinde olması tepki çekiyor.

Yüreğir İlçesi Karataş Bulvarı Devlet Hastanesi önünde yapılan yol çalışması kısa bir süre önce tamamlanırken; yolun yapılış sürecindeki yapbozlarıyla ve tamamlanmış son halinin içler acısı durumuyla tam bir beceriksizlik örneği olarak göz önünde duruyor.

İlk yapımında alt yapı eksikliği gözetilmediği ve çevre işyerlerinden yüksek olduğu gerekçesiyle tekrar tekrar sökülerek ancak tamamlanabilen Karataş Bulvarı; şimdi ise düşünülmeyen kavşak düzenlemesiyle adeta ölümlü trafik kazalarına davetiye çıkartıyor.

Karataş Bulvarı Hastane önü ve Metro Köprü dönüşünde hiçbir kavşak düzenlemesi yapılmayan yolda; karşıya geçmek isteyen araçlar ile bulvardan hızla ilerleyen araçlar burun buruna geliyor.

Duruma tepki gösteren Karataş Bulvarı esnafları; “Karayolları Karataş Bulvarını yapboza çevirdi. 3 defa zift döküp tekrar kazıttılar. Son olarak yol yapımı bitti ancak burada kavşak ve sinyalisazyon yapılmadığı için her an kaza olabilir. Bulvardan Süleyman Vahit Caddesi’ne dönen araçlar ile bulvarda ilerleyen araçlar burun buruna kontrolsüz geçiş yapıyorlar. Özellikle toplu taşıma araçlarını kullanan şoförler dakika ile çalıştıklarından ani dönüşler yapıyorlar. Bu da olası kazalara davetiye çıkartıyor. Burada bir an önce kavşak düzenlemesi yapılmasını istiyoruz.” Dediler.

AYHA

http://www.adanayerel.com/dikkat-karatas-bulvarinda-her-an-kaza-olabilir/