Gündem Adana

DEPREM DEDE KİME DESTEK VERDİ?

DEPREM DEDE KİME DESTEK VERDİ?
22 Mart 2014 - 13:33

melihbakiAdana’nın ‘Deprem Dedesi’ olarak bilinen Jeofizik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı ve Doğu Akdeniz Deprem sorumlusu Melih Baki CHP Ceyhan Belediye Başkanlığı adayı Arif Sezer’i Ceyhan’da ziyaret etti.

CHP Çamlıyol Seçim Ofisi’nde gerçekleşen ziyarette Ceyhan’ın ilçe merkezindeki ve köylerdeki su sorunları masaya yatırıldı.

Melih Baki “ Ceyhan belediyesi bünyesinde kurulacak özel birimler ile su sorunları bilimsel ve teknolojik olarak çözülebilir. Su sorunu bahanelerle bu günlere gelmiştir” dedi.

Ceyhan’ın deprem etütlerinin de mutlaka çıkarılması gerektiğini belirten Melih Baki “ Ceyhan depremi deprem şiddeti olarak değil, hasar oranı olarak dünya kayıtlarına geçmiştir. Unutulmaması gereken konu insanı depremin değil, hata ve kusurların öldürdüğüdür” dedi.

Ceyhan deprem etütlerinin sağlıklı olmadığını da belirten Baki, Deprem etütleri yeniden yapılandırılmalı ve halkın yerleşeceği alanlar ona göre tespit edilmelidir” dedi.

“Sorunları uzmanlarıyla çözeceğiz”

CHP Ceyhan Belediye başkanlığı adayı, Orman eski bakanı Arif Sezer” Ceyhan Belediyesi’nde adamına göre iş değil işe göre adam politikasının uygulanacağını belirterek, her sorunun mutlaka bir çözümü vardır çözümsüz sorun olmaz. Yeter ki iyi niyet ile çalışılsın. Biz işe göre adam politikasını uygulayacağız. Her konuyu uzmanlarına havale edip, çözümü onlardan bekleyeceğiz. Buna hayatın bütün alanları dâhildir”^dedi.

Belediyeciliğin doğumdan ölüme kadar hizmet meselesi olduğunu belirten Arif sezer” Belediye sadece çöp toplamak yol yapmak değildir. Belediyecilik bir insanın doğumundan ölümüne kadar olan hayatın her safhasında vardır. Bu kadar uzun soluklu bir iştir. Sadece hayatı değil, geleceği de kapsamalıdır. Ceyhan’ın bu günkü sorunlarını çözmek yeterli değildir. 50 yıl sonraki Ceyhan’ın araştırması yapılarak yarım asırlık geleceğin temelinin bu günden atılmasıdır” Dedi.