Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“DEMİRÇALI’NIN TAVRI UYGUN OLMADI”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi :
“DEMİRÇALI’NIN TAVRI UYGUN OLMADI”

zeydankaralarAdana Emniyet Müdürlüğü’nün, Başkan Zeydan Karalar’ın ihbarıyla gerçekleştirdiği teknik takibin ardından düzenlediği operasyonla, belediyeye ait asfalt malzemelerini çaldıkları iddiasıyla 7’si belediye çalışanı 9 kişinin gözaltına alınmasının yankıları sürüyor. 23 Haziran’da Emniyet Müdürlüğü’ne ihbarda bulunduklarını açıklayan Başkan Karalar, bitüm hırsızlığının maddi boyutunun ise bilinmediğini kaydetti. Başkan Karalar, “Bizim dönemimizde, rüşvet, rant ve bu tür olaylar bitmiştir” dedi. Yerel seçimlerin hemen ardından, henüz mazbatasını dahi almamışken 31 Mart-4 Nisan tarihleri arasında, 3’ü sahte belgeli 11 ruhsat verildiğini aktaran Karalar, ruhsatların iptal edildiğini ve savcılığa başvurduklarını söyledi. Ayrıca, imara kapalı bölgelerde de 17 ruhsat verildiğini bildiren Karalar, bu ruhsatlardan birinin, alanın imara açılması nedeniyle devam ettiğini, diğer 16 ruhsatın da iptal edildiğini vurguladı. Geçmiş dönemin araştırılması için İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş istediklerini, ancak gönderilmediğini dile getiren Karalar, başkanlığı döneminde bütün ihalelerin daha ucuza yapıldığını da sözlerine ekledi.
‘DEMİRÇALI BİZSİZ AÇIKLAMA YAPMAMALIYDI’
CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı’nın kamuoyuna duyurduğu sahte belgeli ruhsatlar konusunda da bilgi veren Karalar, geçmiş dönemde verilen tüm ruhsatların tek tek incelendiğini bildirdi. 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerden hemen sonra mazbatasını aldığı 4 Nisan’a kadar olan 5 günlük sürede, belediyeden 3’ü sahte belgeli 11 ruhsat verildiğini tespit ettiklerini anlatan Karalar, bu ruhsatların iptal edildiğini ve konunun savcılığa taşındığını belirtti. Karalar, “Sayın milletvekilimiz Ali Demirçalı’nın, bu konuyu bizsiz açıklaması uygun olmamıştır” dedi.  İmara kapalı alanda, 17 yere ruhsat verildiğini de tespit ettiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, bu ruhsatlardan 16’sının iptal edildiğini, birinin ise alanın imara açılması nedeniyle devam ettiğini vurguladı.
‘BİZ İHBAR ETTİK’
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro ekiplerinin, Seyhan Belediyesi’ne düzenlediği operasyonla ilgili basın toplantısı düzenleyen Başkan Zeydan Karalar, operasyona konu olan “bitüm hırsızlığı”nı Emniyet Müdürlüğü’ne yazılı olarak 23 Haziran 2014 tarihinde ihbar ettiklerini açıkladı. Bu tarihten sonra, Emniyet Müdürlüğü ile kendisinin de üç defa konuyla ilgili görüşme yaptığını ifade eden Karalar, “Biz şantiyede bitüm hırsızlığı olduğunu gözlemledikten sonra Emniyet’e bildirdik. Aradan geçen 7 ayda emniyet müdürlüğü, gerekli çalışmaları yaptıktan sonra, 7’si belediye personeli olmak üzere 9 kişiyi gözaltına aldı” diye konuştu.
MADDİ BOYUTU BİLİNMİYOR
Şantiyeye araçlarla gelen bitümün tartıldığını, ancak araçtan boşaltılmadan şantiyeden çıktığını anlatan Karalar, hırsızlığın maddi boyutunun ise bilinmediğini söyledi. Karalar, “Benim dönemimde böyle bir şeye cesaret eden, geçmişte çok daha fazla bu işten rant elde etmiştir. Bunun ortaya çıkarılması için üzerimize düşen görevi yaptığımız için mutluyuz. Bunun, Türkiye’deki tüm belediyelere örnek olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
BAKANLIK MÜFETTİŞ GÖNDERMEDİ
Başkanlığı döneminde bütün ihalelerin geçmişe oranla daha ucuza yapıldığını dile getiren Karalar, “Bizim dönemimizde rüşvet, rant gibi olaylar bitmiştir” diye konuştu. Azim Öztürk döneminin incelenmesi için İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş istediklerini anımsatan Karalar, Bakanlığın müfettiş göndermediğini sözlerine ekledi.

YORUM YAP