Gündem Adana

CÜNEYT ARKIN, TELİF HAKKINI İSTİYOR

CÜNEYT ARKIN, TELİF HAKKINI İSTİYOR
26 Eylül 2018 - 0:57

cuneytarkin (4)Türk sinemasının duayen isimlerinden biri olan Cüneyt Arkın, ‘telif hakkı’nı istiyor. Adana’da bu yıl 25.’si düzenlenen; ‘Uluslararası Adana Film Festivali’ kapsamında ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülen Arkın, rahatsızlığı nedeniyle ödül törenine katılmadı. Babası adına ödülü alan Murat Arkın, “Babamın tek bir isteği var ve o da telif haklarının ödenmesi. Bunu niye istiyor. Bunu Yeşilçam emekçileri ve aileleri için istiyor” dedi.

SONER KAN

cuneytarkin (1)ADANA – Adana’da bu yıl 25.’si organize edilen; ‘Uluslararası Adana Film Festivali’ kapsamında Cüneyt Arkın, ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü. Arkın, rahatsızlığı nedeniyle törene katılamayınca ödülünü oğlu Murat Arkın aldı. Arkın, “Babam, Türk sinemasına 51 yılını verdi. Çok ter döktü, yetmedi kanını döktü. Vücudunda kırılmadık kemik kalmadı, ölümlerden döndü ama yine de kimseden bir şey istemedi. Artık 82 yaşında ve tek isteği ‘telif hakları’nın ödenmesi. Bunu Yeşilçam emekçileri ve aileleri için istiyor” dedi.

cuneytarkin (3)YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ

Canlandırdığı; ‘Malkoçoğlu’ karakteriyle hafızalara kazınan, Türk sinemasının duayen isimlerinden biri olan 82 yaşındaki Cüneyt Arkın, Adana’da bu yıl 25.’si düzenlenen; ‘Uluslararası Adana Film Festivali’ kapsamında ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü. Arkın, rahatsızlığı nedeniyle ödül törenine katılamayınca kendisini eşi Betül Cüreklibatur ve oğlu Murat Arkın temsil etti.

CÜNEYT ARKIN’DAN MESAJ VAR

Cüneyt Arkın ise, törene görüntülü bir mesaj gönderdi. Arkın, söz konusu mesajında da; “Güzel Adana’dan çok anlamlı bir davet aldım, ancak rahatsızlığım nedeniyle aranızda bulunamıyorum. Bunun için çok üzgünüm. Uzun süredir ayrı kaldım sizlerden. Sevgi dolu içten gelen bakışlarınızı, sımsıcak hareketlerinizi, o candan yaklaşmalarınızı çok özledim. Hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum” dedi.

cuneytarkin (2)TEKLİF HAKLARI ÖDENMELİ

Daha sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Cüneyt Arkın’ın ödülünü oğlu Murat Arkın’a verdi. Ödülü, kendi almış gibi heyecanlı olduğunu dile getire Arkın, “Babam, Türk sinemasına 51 yılını verdi. Çok ter döktü, yetmedi kanını döktü. Vücudunda kırılmadık kemik kalmadı, ölümlerden döndü ama yine de kimseden bir şey istemedi. Babam artık 82 yaşında ve tek isteği ‘telif hakları’nın ödenmesi” dedi.

YEŞİLÇAM EMEKÇİLERİ İÇİN İSTİYORUZ

Arkın, konuşmasını da şöyle sürdürdü; “Bunu Yeşilçam emekçileri ve aileleri için istiyor. Çünkü o sadece filmlerinde değil, gerçek hayatta da bir Battal Gazi, bir Kara Murat, Malkoçoğlu. Aslında bakarsanız o ‘Vatandaş Rıza’nın ta kendisi. Öğretmen Kemal, Komiser Cemil. İnsanlığı ve adamlığıyla 82 yaşında olmasına rağmen delikanlılığı, milliyetçiliği, vatanseverliği, halkına olan aşkı, askerine olan saygısı ve daha da önemlisi bütün bu değerleri bağrında barındıran gerçek Atatürkçülüğüyle Cüneyt Arkın.”

EŞİNE CANLI YAYINDA MESAJ GÖNDERDİ

Betül Cüreklibatur da, eşi Cüneyt Arkın’ın ödülünü bizzat kendisi almak istediğini, ancak sağlık durumunun buna el vermediğini belirterek, kocasına bir mesaj göndermek istediğini söyledi. Cüreklibatur, “Cüneyt, dünyanın en iyi babası, dünyanın iyi eşi, sevgi dolu. Onu buradan kucaklıyor ve sevgiyle öpüyorum” dedi. Bu konuşma tören alanında duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.