Gündem Adana

“ÇUKUROVA’YI KÜLTÜR MERKEZİ YAPACAĞIZ”

“ÇUKUROVA’YI KÜLTÜR MERKEZİ YAPACAĞIZ”
13 Nisan 2014 - 19:02

SONER CETINRessamlar Derneği’nin sergisine katılan Çukurova Belediye Başkanı Çetin, “Çukurova’yı kültür-sanat merkezi ve şenlikler kenti yapacağız” dedi. Çetin sergide bir sürprizle karşılaştı.

“BİZ HEP SİZLERLE OLACAĞIZ”

Adana Ressamlar Derneği’nin 45 ressamın ortak resim sergisine giden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, dernek başkanı Meliha Özgürbüz ve yöneticilere “Çukurova ilçemizi kültür sanat merkezi yapmaya kararlıyız. Çukurova’yı sanatla ve kültürle nefes alan bir ilçe yaparak tüm Türkiye’ye duyuracağız” dedi. Dernek yöneticisi ressam Mustafa Uzelgeçici, İnci Gürsoy, İnci Küçükusta ve Nesrin Koç’la birlikte sergiyi gezen Çukurova Belediye Başkanı Çetin, “Biz hep sizin yanınızda olacağız. Desteğimizi hissedeceksiniz” diye konuştu.

“ÇİZME PEK UYMAMIŞ AMA!”

Sergiyi gezerken Başkan Soner Çetin’in önünü Kuvayı Milliyeci çete kıyafeti giymiş bir kişi kesti, adının İbrahim olduğunu belirten bu kişi ile Başkan Çetin arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Hızlı konuştuğu için bazı sözleri anlaşılamayan çete kıyafetli kişiye Başkan Soner Çetin, “Kıyafetin güzel ama çizmeler yeni, kıyafet eski, pek uymamış. Günümüzün çizmeleri gibi” diye takıldı. Gösteri de yapan ve bazı deyiş, marş ve dönemleri karıştırdığı anlaşılan çete İbrahim’e bu kez Başkan Çetin, “Malkoçoğlu’ndan girdin Mustafa Kemal’den çıktın” dedi.