DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ÇUKUROVA’DA 3. HALK GÜNÜ

Yayınlanma Tarihi :
ÇUKUROVA’DA 3. HALK GÜNÜ

cukurovahalk3. kez Halk Günü düzenleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’den bu kez “Eyfel kulesi yapması” istendi. Toplantıda “Tabelaya T.C. ibaresi ekleyin” ve “seyyarlar için proje hazırlayın” diye talimat veren Çetin alkışlarla karşılandı. Çetin, ücretsiz internet sözü verdi.

AYAKTA ALKIŞLARLA KARŞILANDI

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin 3.Halk Günü toplantısı için hazırlanan bahçeye gelişinde ayakta alkışlanarak karşılandı. Daire müdürlerini yanına, halkı hemen karşısına alan Başkan Çetin, Halk Günleri’nin tahminlerin de ötesinde ses getirdiğini vurgularken “Ankara’da Meclis’e girerken beni tanıyan vatandaşlarımız ‘Halk Günü düzenlemişsiniz. Biz de halk günü düzenleyen bir belediye başkanı istiyoruz’ diyerek beni kucakladılar” dedi.

ÇANKAYA GİBİ MAHALLE OLACAK

Mehmet Önür adlı yurttaşın “Belediye Evleri yıkılacak mı, yıkılınca ne olacak?” şeklindeki sorusuna Başkan Çetin, “Biz oraya öyle bir şehir kuracağız ki mahalle Çankaya gibi olacak. Hiçbir sorun yaşamayacaksınız. Merak etmeyin, sizin aleyhinize hiçbir şey yaptırmam” yanıtını verdi. Başkan Soner Çetin, aynı yurttaşın “Sizin için Ecevit diyorlar” demesi üzerine “Karaoğlan’dan sonra şimdi de Ecevit mi çıktı. Bunlar ne güzel sözler” diye karşılık verdi.

“KİMSEYİ EKMEĞİNDEN ETMEM”

Kapıcı dairesinde engelli eşi ve üç çocuğuyla birlikte oturduğunu belirterek iş talebinde bulunan Meryem Gönen ve bir parkta seyyar satıcılık yaptığını söyleyen Caner Akray’ın “Benim 50 kuruşun sizin 50 milyarınızdan değerli” diye konuşması Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in içini dökmesine neden oldu. Belediyede namusuyla çalışan hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağının altını çizen Başkan Çetin, şöyle devam etti:

“AMA İŞSİZLİĞİ DE BEN ÇÖZEMEM”

“Bankamatikçi olup işe gelmeyenler başka tabii. Ancak seçimlerden 1 hafta önce belediyeye işçi alınmış olması da çok yanlış, iyi niyetli bir davranış değil. İçim kan ağlayarak bu kişilerin iş akitlerini feshettim. Şu anda müthiş işçi fazlamız ve ciddi bir borç yükümüz var. Adana’nın işsizlik sorununu ne ben ne de başka bir belediyemiz çözebilir. Hayata geçireceğimiz yeni projelerle istihdama katkıda bulunacağız. Üç kuruş ekmeğinin peşindeki seyyar esnaf arkadaşımızın da işine devam edebilmesi için proje hazırlayacağız.”

EYFEL TEKLİFİNE GÜLEREK YANIT

Toplantı sırasında yanındaki bürokratlara “Çukurova Belediyesi ibaresinin önüne T.C. ibaresini koyalım” diye talimat veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin alkışlarla karşılandı. Toplantının sonlarına doğru adını belirtmeyen bir yurttaşın teklifi atmosferi bir anda değiştirdi. Bu yurttaşımız, “Çukurova ilçemize bir Eyfel kulesi istiyorum” diye öneride bulundu. Başkan Çetin bu sürpriz teklife “Yazın arkadaşlar. Sonunda bu da oldu. Çukurova Belediye Başkanı’ndan Eyfel kulesi yapması istendi” diye konuştu.

YORUM YAP