Gündem Adana

ÇUKUROVA SANAT GİRİŞİMİNDEN BARO’YA ZİYARET

ÇUKUROVA SANAT GİRİŞİMİNDEN BARO’YA ZİYARET
01 Ocak 2017 - 12:51

sanat1Çukurova Sanat Girişimi Kurucusu, Gazeteci-Yazar Çetin Yiğenoğlu ile Gazeteci-Yazar Mustafa Özke, Baro Başkanı Veli Küçük ‘ü ziyaret etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Adana Barosu Başkanı Veli Küçük ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çetin Yiğenoğlu’nu geçmişten beri büyük bir keyifle takip ettiğini, çok başarılı bir yazar olduğunu ifade etti. Av. Küçük, etkin ve katılımcı baro olduklarını belirterek, “Ülkemizin içerisinden geçtiği süreçte bir çok kurumun yapısı, tavrı ve duruşu maalesef değişti. Ancak, düşünce ve ifade özgürlüğü, halkın haber alma hakkı, basın özgürlüğünün yanı sıra hukuk alanında; adil yargılanma hakkı, masumiyet karinesi, savunma hakkı, lekelenmeme hakkı gibi evrensel unsurları içinde barındıran değerlere her zamankinden daha fazla sahiplenmeliyiz. Biz, insan yaşamının yer aldığı her alanda kurul ve komisyonlarımızla varlığımızı dün olduğu gibi bundan sonra da hissettirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yiğenoğlu, 2017 yılı Mart ayında yapılacak 11. Uluslar arası Çukurova Sanat Günleri ile ilgili yürütülen çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Görüşmede, Adana Barosu Saymanı avukat İlknur Önal da hazır bulundu.

marmaris tekne turu