Ankara Escortları

DOLAR32,1861% 0.09
EURO34,9044% -0.21
STERLIN41,0350% 0.24
FRANG35,2140% -0.23
ALTIN2.492,69% -0,42
BITCOIN69.816,00-1.598

ÇUKUROVA KENT KONSEYİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi :
ÇUKUROVA KENT KONSEYİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

kent_konseyiKuruluş çalışmalarını tamamlayan Çukurova Kent Konseyi (ÇKK) çalışmalara başladı. 13 kişilik yürütme kurulundan oluşan ve ÇKK’ya bağlı olarak kurulan Gençlik, Engelli ve Kadın Meclisleri, Çukurova İlçesi’ndeki sorunları belirleyip belediye meclisine sunulması ve belediyenin bu sorunlara çözüm bulması amacıyla öneriler götürecek.

Mayıs ayında genel kurulunu gerçekleştiren ÇKK, Kadın, Engelli ve Gençlik meclisleri genel kurullarını da tamamlayarak 13 kişilik Yürütme Kurulunu belirledi. Çukurova Belediyesi’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten ÇKK da başkanlığı Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Genel Sekreterliğini ise Mustafa Altıokka yürütüyor.

Çukurova İlçesi’nin sorunlarına siyasi partileri, kitle örgütlerini, meslek odalarını, çeşitli amaçlarla kurulmuş dernek vb. kurum ve kuruluşlarını dahil ederek çözüm amaçlı çalışmalar yürüteceklerini belirten Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, ilçede sanayi, ticaret, eğitim, kültür, turizm, çevre, sağlık, konut- kentleşme ve altyapı gibi konularda projeler geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Çukurova Kent Konseyine bağlı kurulacak Kent Akademisi bünyesinde de Planlama, Ekonomik ve Teknolojik Araştırma, Birlik ve Kooperatifçilik, Eğitim ve Kültür, Çevre ve Halk Sağlığı, Kent ve Uygarlık Enstitüleri de oluşturulacağını belirten Başkan Yıldıray Arıkan, ‘ÇKK’ya bağlı olarak kurulan Gençlik, Engelli ve Kadın Meclisleri de, Çukurova İlçesi’ndeki sorunları belirleyip belediye meclisine sunulması ve belediyenin bu sorunlara çözüm bulması amacıyla öneriler götürecek. Bu amaçla Çukurova Kent Konseyi’nin Engelli ve Gençlik Meclisleri üç asıl üç yedek üyeden, Kadın Meclisi 5 asıl 5 yedek üyeden oluşturuldu. Genel Kurullarını yaparak yürütme kurulu üyelerini ve başkanlarını belirleyen meclisler gerek kendi alanları ile ilgili gerekse çevre, hukuk, kültür ve sanat alanlarında çalışma grupları oluşturarak hizmet vermek için araştırmalarını sürdürürken, Çukurova’da yaşayan her kesimi faaliyetlerine dahil etmek için çeşitli araçlarla çağrılar yapıyor’ dedi.

Başkan Yıldıray Arıkan, ÇKK’nin Çukurova Belediyesi yeni hizmet binasının karşısındaki ek binada çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

YORUM YAP