Gündem Adana

ÇUKUROVA, DÜNYANIN EN İYİ KÜRESEL ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA

ÇUKUROVA, DÜNYANIN EN İYİ KÜRESEL ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA
27 views
03 Ocak 2019 - 10:32

cuegitim (2)Çukurova, Türkiye’nin En İyi Küresel Üniversitelerinden Biri İlan Edildi…

US News & Report sitesinin hazırladığı “Dünyanın En İyi Üniversiteleri” sıralaması açıklandı. Türkiye’den 27, 75 farklı ülkeden 1.372 üniversitenin değerlendirildiği listede Çukurova Üniversitesi, Türkiye’nin 10. En iyi Üniversitesi seçilirken, Dünyada ise 826. sırada yer aldı.

Başarılarıyla adından söz ettiren Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Çukurova Üniversitesi güçlü akademik kadrosu, gelişmiş fiziki şartları ve teknolojik donanımlarıyla başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Otuz yıldan bu yana gerçekleştirilen ve araştırma ağırlıklı kriterlerden oluşturulan US News & Report listesinde Türkiye sırlamasında Çukurova Üniversitesi ilk 10’da yer aldı.

Sıralama 13 Değerlendirme Ölçütüyle Belirlendi

Clarivate Analytics INcites’ın analizleriyle belirlenen üniversitelerin öncelikli olarak araştırma performanslarına dayanan 13 değerlendirme ölçütü ve ağırlıkları şöyle:

Global araştırma saygınlığı (%12,5), bölgesel araştırma saygınlığı (%12,5), yayınlar (%10), kitaplar (%2,5), konferans bildirileri (%2,5), normalize edilmiş atıf etkisi (%10), toplam atıflar (%7,5), en çok atıf alanlar arasında %10’a giren yayın sayısı (%12,5), en çok atıf alanlar arasında %10’a giren yayın oranı (%10), uluslararası işbirlikleri (%5), uluslararası işbirlikleri sonucu çıkan yayınlar (%5), en çok atıf alanlar arasında %1’e giren yayın sayısı (%5) ve en çok atıf alanlar arasında %1’a giren yayın oranı (%5) .

URAP Sıralamasında Çukurova, Türkiye Genelinde 15. Sırada.

Bunun yanı sıra kısa adı URAP olan University Ranking by Academic Performance sırlamasında Çukurova Üniversitesi 15. sırada yer aldı. Dünya genelinde ön değerlendirmeye giren Yüksek Öğretim Kurumları arasında, üst kategorideki 2.500 üniversite arasında yer alan Çukurova Üniversitesi, yapılan değerlendirme sonucunda 2018-2019 yılı dünya sırlamasında 1.047., Türkiye Üniversiteleri sırlamasında ise 15. olarak bir başarıya daha imza attı.

© 2019 Gündem Adana Tüm Hakları Saklıdır.

çanakkale masaj salonu çorum masaj salonu osmaniye masaj salonu ısparta masaj salonu yozgat masaj salonu edirne masaj salonu amasya masaj salonu kırklareli masaj salonu elazığ masaj salonu kütahya masaj salonu muğla masaj salonu