Gündem Adana

ÇÜ HUKUK FAKÜLTESİ 7 YAŞINDA

ÇÜ HUKUK FAKÜLTESİ 7 YAŞINDA
23 Mart 2014 - 16:51

baroÇukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 7. Kuruluş yıldönümü kutlamaları Baro Tesisleri’nde yapıldı. Programda;  Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Adana Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, gecede yaptığı konuşmada, Atatürk’ün ;  ‘Geleceğin ışıklı çiçekleri’ olarak nitelediği öğrencileri kutlayarak sözlerine başladı. Ülkemizin hukuk, adalet, temel hak ve özgürlükler alanında her gün  yeni bir skandal ile karşılaştığını belirtti.

Adana barosu olarak, 17 aydır görevde olduklarını anımsatan Baro Başkanı Avukat Çıtırık, şöyle konuştu:

“Fakültemizin bu duruma gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. TBB başkanımız avukat Metin Feyzioğlu da bu gece aramızda olacaktı. Ancak, bu sözünü şimdilik ötelemiş durumda. Bunun da nedeni ülke gündemini eylem, tavır, davranış ve uygulamaları ile katleden, toplumu geren, yargıyı alt üst eden bir kişiden kaynaklanıyor. O kişiyi de hepiniz biliyorsunuz zaten. Bize o kişi yüzünden  TBB ve barolara çok iş düşüyor. Biz de yılmadan, usanmadan; adalet ve hukuk mücadelesini sonuna kadar vereceğiz. Baro yönetimi olarak, seçim programımızda da yer aldığı gibi;  tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde olmayı hedefledik. 17 aydır bu işbirliğini, panel, konferans, etkinlikler de dahil olmak üzere her platformda sürdürdük. Her çalışmamızı bilginin paylaşımı üzerine inşa ettik. Savunma mesleğinin geleceğini oluşturan değerli öğrencilerimize başarılar diliyorum. Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni, bugün, Türkiye’nin sayılı Üniversiteleri arasına girmesinde katkısı olan saygıdeğer akademisyenlerimizi de kutluyorum” dedi.

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çeker de, halen bir binaları olmadığını hatırlatarak, “Bugün özel bir gün. 7 yıl önce kurulduğumuzda binamız yoktu. Halen yok. Ama bugün için binamızın temel atma  çalışmalarına başlandı. Umarız kendi binamızda eğitim vermeye başlayacağımız günlere de kavuşacağız. 7 yıl önce 21 öğrenci ile başladığımız eğitimlerimizi, bugün, 554 öğrenci, 50 yüksek lisans öğrencimizle sürdürüyoruz. Mezunlar verdik. Ama önemli olan aile olalım, birlikte olalım. Bu gece son sınıf öğrencilerinin gecesi olmasın istiyorum. Bu gece aramızda her sınıftan öğrencimiz,  personelimiz var. Bu birlikteliğin devamını diliyorum.”