Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

“ÇİFTÇİ ÜRETEMZSE TAŞ MI YİYECEĞİZ?”

Yayınlanma Tarihi :
“ÇİFTÇİ ÜRETEMZSE TAŞ MI YİYECEĞİZ?”

“Domates üreticilerinin feryadına çare bulun”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, fiyatlar biraz yükselince ihracat yasağına girişinleri şimdi de maliyetinin altındaki fiyatlara satılan domates için çözüm üretmeye çağırdı. “Çiftçi üretmezse taş mı yiyeceğiz?” diye soran Barut, “Domates fiyatları maliyetin çok altına düştü, çiftçi perişan halde, şimdi niye susuyorsunuz? Çiftçimiz niye maliyetin çok altında ürününü satmak zorunda kalıyor? Domates üreticilerinin feryadını duyun, üretime ve üreticiye destek olun!” dedi.

“HANİ NEREDELER, ŞİMDİ NİYE SUSUYORLAR?”

Domates üreticilerinin sorunları, talepleri ve önerileriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, “Geçtiğimiz günlerde AKP iktidarı tarihi bir yanlışa daha imza atarak domates üreticilerini perişan etmişti. Domates fiyatlarındaki artışı ve depremi gerekçe göstererek gıda arz güvenliği ve fiyat istikrarının sağlanması bahanesiyle domates ihracatını kısıtlamışlardı. Üreticilerimizin haklı tepkileri büyüyünce iktidar geri adım atmış, kısıtlama kararını kaldırmıştı. Fiyat bahanesiyle üretim ve üretici düşmanı gibi hareket edenler şimdi nerede? Domates fiyatları maliyetin çok altına düştü, çiftçi perişan halde, hani niye susuyorlar?” diye konuştu.

“ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN”

Taze domatesin geçen sene 377 milyon dolarlık ihracat tutarıyla Türkiye’nin taze sebze ihracatında lider ürünü olduğunu anımsatarak AKP iktidarını uyaran Ayhan Barut, “Domates üreticimiz, elleri nasırlı çiftçimiz niye maliyetin çok altında ürününü satmak zorunda kalıyor? Çiftçiye ürettirmeyen, tarıma destek vermeyen iktidarı uyarıyoruz. Biliyoruz ki ürettirmek istemiyor, ithalata göz kırpıyorsunuz. Çiftçi üretmezse taş mı yiyeceğiz? Allah sizi ıslah etsin! Domates üreticilerinin feryadını duyun, üretime ve üreticiye destek olun!” şeklinde konuştu.

YORUM YAP