DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

CHP’LİLERDEN 1 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ

Yayınlanma Tarihi :
CHP’LİLERDEN 1 MAYIS YÜRÜYÜŞÜ

1 mayis1 Mayıs İşçi Bayramı nedeni ile düzenlenen yürüyüş ve törene CHP’liler tam kadro katıldı. CHP İl Başkanı Orhan Sümer, CHP Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, ilçe başkanları, ilçe kadın kolları başkanları, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in hazır bulunduğu yürüyüşe CHP Gençlik Kolları da destek verdi.
Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu önünden başlayan yürüyüşe katılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar emeğin en yüce değer olduğunu belirtirken her zaman ve her yerde emekçi insanlarla birlikte olacağını söyledi. Karalar, “Bugün emek bayramında; emekçi, çalışan üreten dostlarımızla birlikte alanlardayız. Bugün, sloganlarla işçinin ve emeğin asıl olduğunun haykırıldığı  günüdür.  Bugün eşitliğin, hakkın sloganının atıldığı gündür. Bizler her zaman ve her yerde emekçi dostlarımızla birlikte olacağımızı söylemiştik. Bugünde emekçi arkadaşlarla birlikte alanlardayım. En yüce değer olan emeğin, alın terinin, üreterek çalışmanın gücünün kutlandığı bu günde tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlarım” ifadelerini kullandı.

SÖZLE KUTLAMAK YETMEZDİ
Adana’daki 1 Mayıs yürüyüş ve mitingine katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise “1 Mayıs emek mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel adıdırAlınteri ve kanla yazılmıştır” dedi. 1 Mayıs’ın İşçi Bayramı olarak ilan edilmesinin arkasında, on yıllardır süren kararlı bir mücadelenin olduğuna dikkat çeken Başkan Soner Çetin dün öğleden sonra Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu’da başlayan yürüyüşe katıldı. Türk-İş ve DİSK’li yöneticilerle tokalaşan Çetin, daha sonra Çukurova Belediyesi çalışanlarının yanına giderek halay çekti ve kol kola yürüyüşe devam etti. Çetin, “Sözle, demeç vererek 1 Mayıs’ı kutlamak bize yetmezdi; barış,özgürlük, demokrasi ve adalet için, ‘Emek en yüce değerdir’ demek için işçilerimizle birlikte geldik 1 Mayıs’a” diye konuştu

YORUM YAP